Dátum narodenia: 2. november 1975
Miesto narodenia: Barjac, Francúzsko
Bydlisko: Barjac, Francúzsko
Záujmy: horská cyklistika, motocykle, golf

Stéphane Sarrazin je známy vďaka svojej univerzálnosti, za ktorú vďačí účastiam v rôznych motoršportových kategóriách. Francúz sa rozhodol pre motokáry po vzore svojho otca, ktorý mal veľkú vášeň pre motoršport. Vo svojich začiatkoch dosiahol dva motokárové tituly a po prechode na jednosedadlové vozidlá získal v roku 1994 titul vo francúzskej Formule Renault.

Ešte pred jeho odchodom do stajne Apomatox v sérii Formula 3000 získal titul v národnej súťaži F3. Sarrazin sa v F1 premiérovo predstavil vo Veľkej cene Brazílie v roku 1999, keď nahradil zraneného Lucu Badoera v Minardi. Preteky však nedokončil.

Aj napriek tomu sa stal testovacím jazdcom stajní Prost a Toyota. V roku 2004 sa Sarrazin rozhodol pre odchod do sveta rely. V sérii WRC sa pripojil k Subaru a vo svojom premiérovom ročníku skončil zakaždým v prvej desiatke.

Sarrazin sa zúčastnil aj vytrvalostných pretekov Le Mans, kde sa v kategórii LMP1 predstavil v kokpite presížneho Peugeotu. Pred svojím odchodom do tímu Toyota pôsobiaceho v sérii WEC sa dvakrát postavil na pódium pre najlepších.

Formula E

2014/2015 – Venturi GP

Skúsený pilot absolvoval všetky ePrix úvodnej sezóny. Nedokončil iba dve podujatia a so ziskom 22 bodov skončil celkovo štrnásty.

2015/2016 – Venturi GP

Sarrazin aj v druhej sezóne elektrického šampionátu hájil farby stajne Venturi. Francúz pôsobil nenápadne, jeho maximom bolo druhé miesto v Berlíne. Na konci ročníka mal na konte 70 bodov, čo mu stačilo na šieste miesto.

2016/2017 – Venturi Formula E / TECHEETAH

Francúzsky veterán začal sezónu vo farbách monackého Venturi a väčšinou obsadzoval priečky na hranici bodového zisku. Pred dvojitou Berlín ePrix však došlo k zmene a Sarrazin prestúpil do konca ročníka do stajne Techeetah. V novom prostredí a s lepším autom sa ihneď prejavili jeho kvality, vybojoval dve tretie miesta a ročník uzavrel na desiatom mieste.

2017/2018 – MS&AD Andretti

Sarrazin nahradil v americkom tíme v posledných štyroch pretekoch sezóny Toma Blomqvista. Sezónu uzavrel na 25. miesto bez bodu.