Dátum narodenia: 31. október 1988
Miesto narodenia: Aigle, Švajčiarsko
Bydlisko: Monako
Záujmy: fitnes, rodina

Sébastien Buemi okúsil príchuť Formuly 1 už ako pätnásťročný vďaka príležitosti, ktorá mu umožnila vyskúšať si monopost Arrows. O desať rokov neskôr je aktuálnym testovacím a rezervným pretekárom Red Bullu.

Po úspešnej motokárovej kariére smeroval Buemi do nemeckého šampionátu Formula BMW, kde vo svojej premiérovej sezóne skončil tretí, len kúsok za, v tom čase, budúcim pilotom F1, Sebastianom Vettelom. Vďaka tomu sa pre Švajčiara otvorili nové možnosti vo svete otvorených monopostov.

V roku 2006 pôsobil premiérovo v európskej sérii F3, celkovo skončil dvanásty. Následne zaznamenal debut v GP2 v sezóne 2007. Od začiatku bol v hľadáčiku mnohých tímov. V roku 2009 ho ulovilo Toro Rosso, ktoré s ním podpísalo zmluvu pre ďalšiu sezónu. Buemi sa stal prvým Švajčiarom v F1 od roku 1995.

Buemi pokračoval v talianskom tíme do roku 2011, ale následne pôsobil už iba ako testovací pilot Red Bullu. V spomínanom časovom rozmedzí zaznamenal úspech vo vytrvalostnej sérii WEC a rovnako tak aj v 24-hodinových pretekoch v Le Mans.

Formula E

2014/2015 – e.dams-Renault

Švajčiarsky pretekár dosiahol v prvej sezóne elektrickej série tri víťazstvá, ktoré prišli postupne v Uruguaji, Monaku a Londýne. K tomu pridal druhé miesto v Nemecku a tretiu pozíciu v Malajzii. Titul mu ušiel iba o jediný bod. V konečnom hodnotení tak obsadil druhé miesto so ziskom 143 bodov.

2015/2016 – Renault e.dams

Úradujúci vicemajster patril k jasným favoritom na víťazstvo v šampionáte. Jeho najväčším rivalom bol Lucas di Grassi. Švajčiar počas sezóny zaknihoval triumfy v Pekingu, Uruguaji a Berlíne. Titul si vybojoval vďaka najrýchlejšiemu kolu pretekov počas kontroverznej druhej londýnskej ePrix. Celkovo nazbieral 155 bodov a stal sa šampiónom.

2016/2017 – Renault e.dams

Buemi vstúpil do tretej sezóny ako obhajca titulu a až do pokročilých fáz ročníka to vyzeralo, že by mohol opäť získať majstrovský titul. Prišla však absencia v dvojitej New York ePrix a následne zlyhanie v montrealskom finále. Titul sa putoval do rúk Lucasa di Grassiho a pre Buemiho zostala len druhá priečka.

2017/2018 – Renault e.dams

Štvrtá edícia sa pre Buemiho nezačala veľmi dobre. Postupne sa však začal predierať dopredu. Jeho maximom boli druhé miesta v Marrákeši a New Yorku. Sezónu uzavrel na konečnom štvrtom mieste.

2018/2019 – Nissan e.dams

Buemi sa v prvej polovici sezóny trápil a zrejme nikto nečakal, že by v závere mohol bojovať o titul. Presne to sa však stalo. Prispeli k tomu prvé a tretie miesto v New Yorku, druhá pozícia v Berlíne i tretia priečka z Bernu. Napokon skončil druhý za šampiónom Vergnom.