foto: © FIA Formula E

Dátum narodenia: 26. marec 1992Belgicko - vlajka
Miesto narodenia: Kortrijk, Belgicko

Vandoorne odštartoval svoju úspešnú kariéru v motokárach a prvé veľké motoršportové zápolenie zažil vo Formule Renault. Hneď pri svojej premiére v roku 2010 dosiahol v Eurocupe F4 celkové prvenstvo. Ďalší úspech prišiel už o rok, keď triumfoval v celkovom hodnotení Formuly Renault 2.0 NEC. V ďalšej sezóne sa radoval z celkového triumfu v Eurocupe Formuly Renault 2.0.

V sezóne 2013 sa dostal do série Formula Renault 3,5, kde skončil vo svojej premiérovej sezóne na výbornom druhom stupienku. Ročník 2014 znamenal pre Belgičana posun v hierarchii motoršportu. Dostal sa do GP2, kde už v prvom roku skončil vo farbách ART takisto druhý. S tým istým tímom dosiahol v roku 2015 veľký úspech a stal sa šampiónom GP2.

Ešte pred spomínaným ziskom titulu sa Vandoorne upísal tímu McLaren v F1 a stal sa jeho testovacím pilotom. Prvé ostré preteky si vo farbách britského tímu vyskúšal v sezóne 2016. Jazdcom McLarenu v kráľovskej disciplíne bol aj počas nasledujúcich dvoch sezón, odkiaľ smerovali jeho kroky do Formuly E. Angažoval ho nováčikovský tím HWA RACELAB.

Formula E

2018/2019 – HWA RACELAB