Piquet: Chcem dokázať, že viem riadiť čokoľvek

piquet-thumbnailNelson Piquet mladší absolvuje premiérový ročník Formuly E v tíme China Racing. Pre oficiálnu stránku šampionátu povedal. „Je to veľká vec pre celý tím. Majiteľ stajne je promotérom pretekov v Pekingu. Bude tam množstvo práce v oblasti PR. Stretneme sa s mnohými ľuďmi a spoločnosťami. Ale pre nás je to dobré. Teším sa na to,“ povedal Brazílčan.

„Bude to výzva. Ale nikto nás nemôže zastaviť. Som vzrušený, ale čaká nás množstvo práce. Nemohol som sa zúčastniť prvých troch testov, takže budem musieť dobiehať. Samozrejme, nepomôže nám ani to, ak bude tím meniť jazdcov príliš často. Myslím si, že by sme mali mať tých istých pretekárov, ktorí by mali pomôcť aj v oblasti vývoja,“ tvrdí Piquet.

Jazdec so skúsenosťami zo sveta F1 strávil istý čas v zámorí, takže môže porovnávať. „V Amerike je to omnoho zábavnejšie prostredie. Je to oveľa jednoduchšie, v športe tam pracuje viac zanietených ľudí. Celý čas ide o preteky. Milujem to. Keď sme počas predošlého víkendu jazdili v Daytone, bolo tam 35 stupňov Celzia. V aute bolo naozaj horúco. Podobalo sa to trochu na A1GP.“

„Rád by som všetkým dokázal, že viem riadiť čokoľvek. Milujem pilotovanie. Pre mňa je to niečo viac ako len nejaká séria. Mojím fanúšikom chcem dokázať, že viem riadiť všetko, čo sa mi dostane do rúk,“ dodal na záver Piquet.

Zdroj: FIA

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *