Po polovici virtuálnej sezóny je lídrom Wehrlein, Mahindra už na druhom mieste!

Pascal Wehrlein
Zdroj: Formula E

Pascal Wehrlein zvíťazil vo včerajších virtuálnych pretekoch v Hongkongu a stal sa novým lídrom priebežného poradia. Vďaka slušnému bodovému úlovku sa na druhé miesto medzi tímami posunula Mahindra. Virtuálny šampionát Race at Home Challenge má po včerajšku za sebou presnú polovicu pretekov.

„Tentoraz to bolo trochu výnimočné, pretože kvalifikáciu sme odjazdili v mokrých podmienkach. Nevedeli sme, čo máme očakávať. Preteky boli na začiatku trochu chaotické a moje auto sa nevyhlo miernemu poškodeniu. Riadenie ma ťahalo doľava, ale na suchej trati som bol rýchly a podarilo sa mi to dotiahnuť až do cieľa,“ zhodnotil nemecký pilot.

Wehrlein sa včera kvalifikoval na druhom mieste a aj keď sa zaplietol do úvodnej hromadnej kolízie, dokázal vyhrať. Veľkou mierou mu dopomohol Edoardo Mortara, ktorý štartoval z pole position. Pilot Venturi spravil v piatom kole chybu, po ktorej sa prepadol až na piaty post. Wehrlein si už víťazstvo nenechal vziať a vďaka tomu sa dostal na priebežné prvé miesto.

Virtuálne preteky v Hongkongu vyhral nový líder Wehrlein. Prvá zákruta priniesla ďalšie šialenstvo (Video)

Jérôme d´Ambrosio štartoval z ôsmej priečky, ale po mele z úvodu sa prepadol až na konečný sedemnásty post. Rovnaká pozícia mu patrí aj v celkovej klasifikácii. V pretekoch simulátorových jazdcov zvíťazil Lucas Müller, ktorý hájil farby Mahindry. Po štvrtých pretekoch poskočil na priebežný druhý post.

Mahindra je odrazu na priebežnom druhom mieste, z čoho má radosť šéf tímu Dilbagh Gill. „Bol to ďalší fantastický deň pre Mahindru. Začiatok bol chaotický, ale Pascalovo tempo bolo bleskové a dosiahol jasné víťazstvo, jeho druhé v sérii, čo ho posúva na prvé miesto poradia štyri podujatia pred koncom. S víťazstvom Lucasa Müllera v prvých pretekoch a jeho posunom na druhé miesto si nemôžeme želať viac.“

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *