Po pretekoch v Číne vypadáva aj Rím, koronavírus ohrozuje zvyšok sezóny!

foto: Formula E

Predstavitelia Formuly E dnes informovali verejnosť o odložení pretekov v Ríme pre pretrvávajúce problémy spôsobené koronavírusom. O tejto hrozbe sa hovorilo už koncom februára.

Prvé európske podujatie sezóny mala talianska metropola hostiť 4. apríla, napokon sa hovorí o odložení alebo dokonca zrušení Rím E-Prix. Ohrozené sú aj ďalšie preteky aktuálneho ročníka. Práve Taliansko je jednou z najviac postihnutých krajín Európy vírusom Covid-19, ktorého šírenie zapríčinilo zrušenie viacerých športových podujatí. Do 3. apríla platí v Taliansku zákaz konania športových podujatí s účasťou divákov. Formula E by tak nestihla preteky, ktoré sú naplánované o deň neskôr.

Šampionát len nedávno prišiel o preteky v čínskom San-ja, ktoré boli naplánované na 21. marca. Po odložení alebo zrušení pretekov sa otvára nepríjemná sedemtýždňová prestávka, ktorú 18. apríla ukončí Paríž E-Prix. Pravda, ak sa opatrenia nesprísnia. Navyše, po Paríži má nasledovať premiérová Soul E-Prix, ktorej organizovanie je vzhľadom na blízkosť epicentra vírusu nepravdepodobné. Reálne tak hrozí, že prídeme o výraznú časť zvyšných pretekov.

Kompetentní činovníci teraz premýšľajú o alternatívnych riešeniach, medzi ktorými sú preteky na rôznych mestských okruhoch či dokonca preteky na Okruhu Ricarda Torma vo Valencii, kde sa konali oficiálne predsezónne testy. Spomína sa aj možnosť dvojitých pretekov v New Yorku a v hre sú aj ďalšie možné riešenia.

Tagy:

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *