Podoba vozidla Gen3 je hotovou vecou. Kedy ho uvidí verejnosť?

Pascal Wehrlein
foto: Formula E

Dizajn nového vozidla Gen3 bol nedávno dokončený a podľa očakávania by mal byť odlišný od dnešného vozidla druhej generácie. Informuje o tom The Race.

Testovací prototyp bude skonštruovaný dodávateľmi Medzinárodnej automobilovej federácie prostredníctvom jej dodávateľských spoločností. Konkrétne ide o Spark Racing Technologies a Williams Advanced Engineering. V prípade prvého menovaného koncernu môžeme očakávať spoluprácu s americkou Atievou.

Ako informuje The Race, iba vysokí predstavitelia FIA a Formuly E videli schému nového auta. To by mohlo sčasti pripomínať historické monoposty F1. Konštruktéri dostali iba malý balík dostupných dát o novom aute. Tie sa majú týkať iba niektorých komponentov.

Nový monopost by nemal mať konvenčné zadné krídlo, na zadnej strane karosérie by mali byť uchytené bočné lišty. Vášnivejšia debata medzi konštruktérmi a FIA mala prebehnúť v súvislosti s podobou návrhu o užšom difúzore, ktorý však mal byť zamietnutý.

Jaguar dnes oficiálne potvrdil účasť v ére Gen3

Šéf FIA pre Formulu E a inovatívne športové aktivity, Frédéric Bertrand, pre The Race prezradil, že návrh nového auta sa stretol s pozitívnymi ohlasmi. „V tejto chvíli ľudia, ktorí videli auto, zväčša interní a marketingová časť Formuly E, prezradili, že to korešponduje s tým, čo od Gen3 očakávajú. Má to byť auto korešpondujúce s DNA šampionátu a s DNA pretekárskeho auta.“

Jednou z najväčších výziev je technická mapa pre štyri sezóny. „Elektrický pretekársky svet sa mení veľmi rýchlo, takže riskujeme, že sa staneme nemodernými po jednej, dvoch, troch alebo štyroch sezónach. Na to musíme myslieť a chceme, aby malo na začiatku naše auto patričný efekt a aby tento efekt trval čo najdlhšie obdobie.“

Podľa Bertranda chcela FIA svižnejšie auto než to aktuálne. Zatiaľ nevieme, kedy budú zverejnené grafické návrhy nového vozidla. Prvé testovacie jazdy by mali prebehnúť ešte tento rok.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *