Ponúka Formula E tie najlepšie zábery v súčasnom motoršporte? (Video)

foto: Formula E

Formula E predstavila presne pred týždňom nové zábery z kamier umiestnených priamo v prilbách pretekárov.

Pilotné testy projektu počas pretekov prebehli ešte v novembri v Rijáde, ale až teraz sme si mohli v priamom prenose vychutnať súboje takmer na vlastne koži. Kamery sa nachádzajú vo vnútri prilby na úrovni očí pretekára. Vážia len 2,5 gramu s priemerom 8 mm. Zatiaľ novú technológiu Driver’s Eye využíva len niekoľko pretekárov. Očakáva sa, že v priebehu sezóny bude ich počet narastať.

Počas pretekov sme videli zábery z heliem Felipeho Massu a Stoffela Vandoorna. „Myslím si, že je skvelé, ako Driver’s Eye ukazuje fanúšikom v reálnom čase presne to, čo vidím ja. Dáva divákom možnosť nahliadnuť do úzkych a náročných mestských okruhov, na ktorých vo Formule E jazdíme. Ukazuje, čo všetko musí pilot ovládať a kontrolovať počas pretekov. Páčia sa mi takéto technológie, ktoré prinášajú fanúšikom dianie na trati o čosi bližšie. Driver’s Eye je skvelý spôsob, ako im priblížiť našu prácu za volantom,“ myslí si Massa.

Felipe Massa
foto: Formula E

Nové zábery sa stretli s obrovskou pozitívnou vlnou a počas pretekov sme zaregistrovali viacero tvrdení, že zrejme ide o tie najlepšie zábery, aké momentálne svetový motoršport ponúka. Súhlasíte?

Free Practice 1 – Vandoorne Driver's Eye

Helmet-mounted Driver's Eye camera on Stoffel Vandoorne during first practice!

Uverejnil používateľ ABB Formula E Sobota 18. januára 2020

2 komentáre

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *