Porsche, Jaguar a Nissan potvrdili svoje zotrvanie vo Formule E

André Lotterer
foto: Porsche AG

Minulý týždeň sme sa dozvedeli o odchode dvoch konštruktérov z Formuly E po nadchádzajúcej sezóne. O tomto kroku informovali Audi a BMW.

Krátko nato Mercedes potvrdil svoje zotrvanie a jeho krok nasledovali ďalší dvaja konštruktéri. Audi je súčasťou koncernu Volkswagen, rovnako ako Porsche, preto nebolo zrejmé, aké kroky podnikne Porsche. Napokon však všetko upokojilo vyjadrenie z najvyšších miest nemeckej značky.

Športový riaditeľ Porsche Fritz Enzinger na Twitteri napísal: „S radosťou oznamujeme, že budeme aj naďalej pôsobiť vo Formule E. Súhlasíme s Mercedesom, že súčasnú situáciu by sme mali brať ako príležitosť na analýzu tohto mladého potenciálneho šampionátu, aby bol v budúcnosti ešte silnejší. Porsche je presvedčené o jedinečnom koncepte a skvelej platforme, pomocou ktorej môžeme podporovať elektromobilitu a oslovovať cieľové skupiny. Formula E je schopná rozvíjať a propagovať výhody elektrického pohonu.“

Mercedes potvrdil svoje zotrvanie vo Formule E, ale podľa Wolffa sú potrebné zmeny

K podobnému kroku sa uchýlil aj Jaguaru, ktorý rovnakou cestou informoval o svojich zámeroch. „Je smutné, že sme sa dozvedeli o odchode Audi a BMW po siedmej sezóne. O to viac sa tešíme, že proti nim budeme môcť jazdiť v tejto zatiaľ zrejme najkonkurenčnejšej sezóne. Povzbudzuje nás, že sú tu ďalší konštruktéri, ktorí potvrdili svoje zotrvanie vo Formule E. Jaguar sa chce naďalej venovať svojmu programu vo Formule E, pretože je to dôležitou súčasťou našej stratégie prechodu k elektrickej mobilite,“ dodal športový riaditeľ James Barclay.

Ako posledný sa k vernosti voči Formule E prihlásil Nissan. Jeho športový riaditeľ Tommaso Volpe povedal: „Naše záväzky oči Formule E zostávajú nezmenené. Našu expertízu v oblasti elektrickej mobility chceme naďalej rozvíjať v najvýkonnejšom prostredí. Nissan sa už dlhé obdobie zlepšuje. Veríme, že v nasledujúcich mesiacoch bude možné prezentovať príležitosť na hľadanie čo najlepšej cesty na maximalizovanie dopadu, ktorý má táto vzrušujúca séria.“

Prvým tímom, ktorý sa zaviazal zostať vo Formule E aj v sezóne 2022/2023, ktorá prinesie vozidlá tretej generácie, je indická Mahindra.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *