Porsche by mohlo svoju pohonnú jednotku testovať už na jeseň

 

foto: © FIA Formula E

Porsche začne testy svojej prvej pohonnej jednotky pre Formulu E už na jeseň. Nemecký konštruktér vstúpi do série v sezóne 2019/2020.

Porsche začalo s vývojom koncom uplynulého roka. „Máme finálne dáta od FIA, vďaka ktorým vieme, ako presne bude auto vyzerať. Tieto informácie použijeme pri finalizácii našej prvej pohonnej jednotky. Testy prebehnú v septembri alebo októbri vo Weissachu. Naším cieľom je mať hotové auto na januárové testy, keďže diely dostaneme až po 1. januári 2019. K všetkému pristupujeme s veľkým rešpektom a uvedomujeme si výzvy, ktoré na nás čakajú. Púšťame sa do súťaže s konštruktérmi, ktorí sú tam päť rokov,“ prezradil pre e-racing365 líder projektu pre Formulu E Andreas Seidl.

„Momentálne využívame niektorých našich ľudí z programu LMP1, ktorí sa venovali systémom, zaveseniu kolies a hybridnej technológii. Som optimista. Verím, že budeme od začiatku konkurencieschopní. To je náš cieľ. Vývoj a prevádzku tímu budeme riadiť z Weissachu. Budeme továrenským tímom, čo nám dá tie najlepšie možné podmienky na to, aby sme boli úspešní,“ dodal jeden z lídrov Porsche.