Porsche chce svoj monopost testovať už v marci, čoskoro predstaví prvé meno!

Porsche
foto: Pixabay

Porsche vstúpi do Formuly E až v sezóne 2019/2020, no nič nenecháva na náhodu a v marci plánuje prvé testy s vozidlom druhej generácie. Navyše, ešte pred Vianocami by sme sa mali dozvedieť meno prvého jazdca, s ktorým Nemci vstúpia do šiestej sezóny elektrického kolotoča. Informuje o tom Motorsport.com.

Zatiaľ nemenovaný pretekár vraj už podpísal zmluvu s Porsche, na jeho meno si ešte musíme počkať sedem až desať dní. Potvrdil to podpredseda športového oddelenia Porsche Fritz Enzinger. Takisto potvrdil, že v oboch autách by chcela mať značka jazdcov so skúsenosťami s Formulou E a zároveň svojich továrenských pretekárov.

Týmto kritériám vyhovuje Neel Jani, ktorý vlani absolvoval úvodné dve podujatia vo farbách tímu DRAGON, následne sa rozhodol pre odchod. Švajčiar však podpis zmluvy s Porsche dementoval: „Nič nebolo dohodnuté, ale chcem, aby bolo jasné, že vo Formule E chcem byť vo farbách Porsche. Dohoda s tímom DRAGON nefungovala, ale myslím si, že Porsche som svoje schopnosti predviedol počas štyroch spoločných rokoch vo WEC.“

foto: © FIA Formula E

Do úvahy by prichádzal aj pilot DS TECHEETAH André Lotterer. Ten má však ešte dva roky platnú zmluvu so svojím tímom. Kandidátom na druhé miesto je aj bývalý pilot F1 Brendon Hartley, ktorý zvažuje svoje účinkovanie v programe Formuly E a len pred niekoľkými dňami sa stal továrenským pilotom pre rok 2019.

Pohonná jednotka Porsche absolvovala v októbri prvé testy. Nemecký konštruktér si šasi Gen2 prevezme počas druhého januárového týždňa. Následne bude pracovať na integrovaní pohonnej jednotky a prípravách na marcové testy. Počas sobotného galavečera FIA Porsche predstavilo svoje auto, zatiaľ s dočasným lakovaním.