Porsche je pripravené na finále i obmedzenia: Veríme, že to zvládneme

Amiel Lindesay
foto: Porsche AG

Berlínske finále robí vrásky mnohým predstaviteľom jednotlivých tímov, Porsche nie je výnimkou.

Už na budúcu stredu sa začne deväťdňové „šialenstvo“, počas ktorého uvidíme šesť pretekov a spoznáme aktuálnych šampiónov. Spomínaných deväť dní predstavuje obrovskú výzvu nielen pre jazdcov, ale aj pre tímy a ich pracovníkov. Aby toho nebolo málo, tímy sa kvôli bezpečnostným opatreniam musia vyrovnať s menším počtom členov, čo znamená viac práce pre všetkých.

Prevádzkový šéf pre Formulu E, Amiel Lindesay, prezradil, aké sú najväčšie úskalia z pohľadu organizácie a logistiky. „Táto nezvyčajná situácia znamená, že sa musíme pripraviť na množstvo kompromisov, ale tešíme sa, že sa konečne vrátime k pretekom. Okrem bezpečnostných opatrení Formuly E máme aj vlastné smernice, ktoré sme počas posledných týždňov testovali, aby sme sa uistili, že do Berlína odcestujeme dobre pripravení. Bude to výzva, pretože si budeme musieť zvykať na nové podmienky. Zároveň sa však budeme musieť sústrediť na našu prácu. Som však presvedčený, že sa nám to podarí.“

Berlín ponúkne šesť večerných pretekov, takto vyzerá predbežný harmonogram

Šesť pretekov v priebehu deviatich dní – to je niečo, s čím sa pretekári ani tímy ešte nestretli. „Musíme si so sebou vziať omnoho viac náhradných dielov – pre šesť pretekov. To je omnoho viac než zvyčajne. Musíme premýšľať dopredu a naplánovať niekoľko scenárov. Keďže náhradné diely môžeme prijať iba raz, musíme zohľadniť všetky možné okolnosti,“ dodal Novozélanďan, ktorý má na starosti transport všetkých potrebných dielov nováčikovského tímu.

Už spomínané limitovanie počtu členov tímov bude predstavovať ďalšiu výzvu. „Ako tím sa musíme nastaviť úplne inak, ale na konci dňa si aj tak všetci robíme svoju prácu. Bez ohľadu na to, či sa tak deje na trati alebo doma. Tento scenár sme si niekoľkokrát vyskúšali, vďaka čomu sme mali možnosť zlepšiť naše pracovné postupy. Doteraz to fungovalo veľmi dobre,“ dodal Lindesay.

André Lotterer
foto: Formula E

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *