Porsche naznačilo, že vo Formule E zotrvá: Nemáme v úmysle odísť

Pascal Wehrlein
foto: Formula E

Po nečakanom a náhlom oznámení o budúcich odchodoch Audi a BMW z Formuly E sa situácia nateraz upokojila. Čo spraví Porsche?

Po tom, čo Audi a BMW ešte vlani oznámili odchod zo série po aktuálnej sezóne, sme čakali, kto sa k nim pridá. Zatiaľ odchod nepotvrdil nikto iný. Naopak, v súvislosti s novou érou, ktorá by sa mala začať v sezóne 2022/2023 vieme zatiaľ o troch zostávajúcich tímoch – Mahindre, DS a s najväčšou pravdepodobnosťou aj o Dragone, ktorý zahájil „viacročnú“ spoluprácu so spoločnosťou Bosch.

Stále čakáme na vyjadrenie ostatných konštruktérov. Už niekoľko týždňov sa hovorí, že Nissan by mal veľmi skoro oznámiť svoje rozhodnutie, rovnako ako Jaguar či Mercedes. Otázne je, ako sa rozhodne NIO a nejasný je aj postoj Porsche. Ten sa však zdá byť opäť o čosi pozitívnejší.

Predstavitelia Porsche už niekoľkokrát naznačili, že by mohli vo Formule E zotrvať aj počas éry Gen3, nikto však zatiaľ nepovedal definitívne slovo. Konštruktéri čakajú na podrobnosti týkajúce sa nákladového stropu, ktorý bude pre mnohé, ešte nerozhodnuté, tímy smerodajný.

Dragon zostane vo Formule E aj počas éry Gen3, zahajuje spoluprácu s nemeckým gigantom Bosch

Carlo Wiggers, vedúci tímového manažmentu a obchodných vzťahov v rámci Porsche Motorsport, pre Motorsport-Total.com prezradil viac. „Čo pre nás tieto odchody znamenajú? Sme vo svojej druhej sezóne a nemáme v úmysle tento šampionát opustiť. Chceme byť tu, pretože je to pre nás to správne miesto a chceme bojovať o titul.“

„Strata dvoch konkurentov v mladom šampionáte, akým je Formula E, je smutná. Radi by sme aj naďalej pokračovali v súbojoch proti Audi a BMW. Z hľadiska šampionátu je to iná perspektíva. Je smutné, že odchádzajú, ale konštruktéri v takýchto produktoch a majstrovstvách prichádzajú a odchádzajú. Je to ešte veľmi mladý produkt, má len sedem rokov,“ pokračuje predstaviteľ nemeckého konštruktéra.

Wiggers sa na Formulu E pozerá pozitívne a očakáva jej ďalší vývoj. „Bude určite ďalej rásť. Konkurencia je tu stále. Je náročnejšia ako v ktoromkoľvek inom šampionáte pod hlavičkou FIA.“ Porsche má za sebou prvé dvojité preteky sezóny. Pascal Wehrlein je v priebežnom poradí desiaty, André Lotterer na prvé body v novej sezóne zatiaľ čaká.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *