Porsche pokračuje v prípravách na Formulu E, Mark Webber by chcel byť súčasťou tímu

foto: Porsche AG

Porsche sa pripravuje na svoju premiérovú sezónu vo Formule E a zatiaľ jediným potvrdeným pilotom nového tímu je Neel Jani. Švajčiar spolu s Brendonom Hartleym len nedávno absolvovali trojdňové testy na okruhu Calafat.

Nemecký konštruktér rozbehol prípravy na vstup v zložení, s ktorým pracoval aj vo WEC, čo môže byť výhoda. „Určite pomáha, keď sa ľudia navzájom poznajú. V tíme Formuly E máme rovnakého ducha, akého sme mali v programu 919 Hybrid, pretože je tu množstvo tých istých ľudí. Inžinieri vedia, že mi môžu veriť a to isté platí o mechanikoch. Je to vydarený štart programu, ale uvidíme, či to dokážeme v neskoršej fáze pretaviť na želaný výkon,“ povedal Jani pre e-racing365.

Neel Jani
foto: Porsche AG

Bývalý pilot F1 Mark Webber tvrdí, že je otvorený možnosti pôsobiť v tíme Porsche. Austrálčan je ambasádorom nemeckého konštruktéra a ešte počas pretekov v Ríme svoj zámer priznal rovnako pre e-racing365.

Po tréningoch v Ríme povedal, že ho Formula E veľmi baví. „Užívam si to. Všetkých ľudí v tíme poznám veľmi, veľmi dobre. Poznám množstvo ľudí zapojených v tomto šampionáte, vrátane Pedra de la Rosu, Felipeho Massu, Allana McNisha či Susie Wolffovej. Samozrejme, som kedykoľvek na telefóne, ak Porsche niečo potrebuje a ak sa naskytne príležitosť, tak ju využijem.“

Porsche využíva v príprave mnoho ľudí zo svojho predošlého pôsobenia vo WEC. „V tíme máme množstvo skvelých ľudí. Z mentálneho hľadiska je to veľká zmena, pretože vo Formule E máme množstvo spoločných dielov, kontrolu nákladov, aká nie je v žiadnej inej motoršportovej kategórii. Pozrite sa na NASCAR či IndyCar. Oni sa snažia prísť na to, ako to robiť tak, ako to robí Formula E,“ dodal Webber.

Mark Webber
foto: © FIA Formula E