Porsche pokračuje v prípravách na svoju prvú sezónu

foto: Porsche AG

Nováčikovský tím Porsche sa pripravuje na svoju premiérovú sezónu vo Formule E už aj s kompletným jazdeckým zložením. Len nedávno sa k Neelovi Janimu pripojil už bývalý pretekár stajne DS TECHEETAH André Lotterer.

Skúsený Nemec v podcaste Porsche s názvom Inside E povedal, že sa na nové prostredie teší. „Je pekné vrátiť sa domov. Teším sa na nové výzvy. Zdá sa mi, že mám vo Formule E ešte veľa nedokončenej práce. Táto elektrická séria v posledných rokoch veľmi vyrástla a vďaka jazdcom, konštruktérom a fanúšikom sa stala pevnou súčasťou motoršportovej scény. Okrem vzrušujúcich pretekov ponúka platformu na vývoj technológií, ktoré potom tvarujú budúcnosť elektromobility.“

Lotterer sa dobre pozná so svojím staronovým kolegom Neelom Janim, s ktorým čo-to zažili vo WEC. „Poznáme sa veľmi dobre a obaja si budeme vzájomne pomáhať, aby sme tím posúvali dopredu a dosahovali spoločný progres. Tímový duch hrá vo Formule E veľmi dôležitú úlohu. Je to jeden z kľúčov k úspechu. Som si istý, že spoločne prepíšeme históriu Formuly E.“

TIP: Sledujte nás na Instagrame

foto: Porsche AG

Nová sezóna so sebou prinesie novéupravené pravidlá. Jani si myslí, že tieto zmeny nováčikovi prospejú. „Viacero zmien je pre nás dobrých,“ povedal Švajčiar pre e-racing365. Z tohto hľadiska nám to príliš neublíži, respektíve vôbec. Tak či tak nemáme žiadne skúsenosti s pretekmi.“ Skúsený pretekár má na konte dva štarty vo Formule E. Ešte v sezóne 2017/2018 absolvoval úvodné dvojité hongkonské preteky s tímom DRAGON.

Zmeny nastali aj v dĺžke testovacieho obdobia, ktoré bolo predĺžené o mesiac, do konca októbra. „Po homologizačnej inšpekcii nás čakajú ďalšie testy, ale, samozrejme, že väčšinu testov už máme za sebou. Tento rok sme sa sústredili na to, aby sme čím skôr nazbierali čo najviac kilometrov. Máme dostatok času, aby sme na túto zmenu zareagovali,“ dodal projektový líder Porsche pre Formulu E Malte Huneke.