Porsche sa odvolalo proti diskvalifikácii, Agag sa fanúšikom ospravedlnil

Pascal Wehrlein a Alejandro Agag
foto: Formula E

Porsche sa odvolalo proti sobotnej diskvalifikácii v Pueble, ktorá Pascala Wehrleina pripravila o premiérový triumf vo Formule E. Ako informujú viaceré médiá, tento krok prišiel po tom, čo sa za kontroverzné rozhodnutie fanúšikom ospravedlnil zakladateľ a predseda série Alejandro Agag.

Porsche bolo diskvalifikované kvôli administratívnej chybe, ktorá sa týka oznámenia o využitých pneumatikách. Po diskvalifikácii Wehrleina sa z víťazstva (zatiaľ teda neoficiálneho) tešila dvojica Audi Lucasi di Grassi a René Rast.

Lucas di Grassi a Audi ukončili dvojročné čakanie na víťazstvo: Súcitíme s Pascalom

 

Wehrlein bol počas pretekov dominantný a cieľovú čiaru preťal so značným náskokom. Krátko predtým však došlo k vyšetrovaniu Porsche a Nissanu za potenciálne porušenie pravidiel. Stajňa najprv nevedela, čoho sa vyšetrovanie týka, ale okamžite po skončení pretekov boli Wehrlein a André Lotterer diskvalifikovaní. Dôvodom bolo neuvedenie konkrétnych identifikačných údajov využívaných pneumatík.

Prečo prišlo Porsche po diskvalifikácii o svoje prvé víťazstvo vo Formule E?

 

Podľa The Race sa rozhodnutie stajni Porsche vôbec nepáčilo. Najmä fakt, že nedošlo k upozorneniu pred štartom pretekov a problémom bola aj vážnosť trestu. Vedenie športového oddelenia nemeckého konštruktéra označilo rozhodnutie za otázne. Nie je jasné, prečo sa FIA rozhodla pre taký tvrdý trest, keďže Porsche nemalo z tohto priestupku žiadnu výkonnostnú výhodu.

Wehrlein sa dnes, deň po sobotných pretekoch, pred kamerami držal, ale na sociálnych sieťach si neodpustil tvrdšie slová a navrhol, aby pred pretekmi všetkým monopostom skontrolovali pneumatiky. Tým pádom nebudú potrebné administratívne úkony, ktoré môžu viesť k takýmto pochybeniam.

Šéf tímu Amiel Lindesay pre Motorsport.com povedal: „Je potrebné sa na to pozrieť. Hovoril som o tom s FIA. Je to niečo, na čom musíme ako skupina spolupracovať. Takéto pravidlá nemôžu vládnuť nad šampionátom. Z celkového pohľadu to nevyzerá dobre. Najmä v takomto šampionáte, kde máte na aute vždy správne pneumatiky.“

Spoluzakladateľ a predseda šampionátu Alejandro Agag bol podľa zástupcov médií zo záveru pretekov rozčarovaný. V nedeľu to komentoval slovami: „Bol som veľmi nahnevaný, pretože milujem pretekanie. Milujem skutočné preteky. Zo strany Porsche a Pascala som videl fantastickú šou. Netešil som sa, že nevyhrali. Musíme sa poučiť. Neustále sa učíme. V skutočnosti sa musíme fanúšikom ospravedlniť, pretože nevedia, čo sa stalo.“

„Musíme sa poučiť. Je to jednoduché. Skôr, než sa začnú preteky, skontrolujeme, či má každý správne pneumatiky. A je to. Teraz už rozumiete, prečo som bol včera taký nahnevaný. Chcel som niekoho zabiť! Našťastie som to neurobil,“ dodal Španiel.

Zatiaľ nie je jasné, ako dopadlo odvolanie.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *