Porsche sa posilnilo o Simonu de Silvestrovú a Thomasa Preininga

Simona de Silvestrová a Thomas Preining
foto: Porsche AG

Továrenský tím Porsche, ktorý sa pripravuje na svoju prvú sezónu vo Formule E, sa posilnil o Simonu de Silvestrovú a Thomasa Preininga. Obaja budú zastávať pozície testovacieho a vývojového jazdca.

Spomínaná dvojica bude pomáhať duu pretekárov André Lotterer a Neel Jani. Švajčiarka de Silvestrová má na konte dvanásť pretekov v šampionáte, nazbierala dva body vo farbách tímu Andretti. Po novom je oficiálnou továrenskou jazdkyňou Porsche a navštívi vybrané podujatia blížiacej sa sezóny. V minulej sezóne zastávala rovnakú pozíciu v tíme Venturi.

„Je to pre mňa veľká česť pracovať pre túto prestížnu značku,“ povedala de Silvestrová. „Naozaj sa teším na moju novú pozíciu v tíme. Počas niekoľkých predošlých rokov som nazbierala mnoho skúseností. Urobím všetko pre to, aby bola naša cesta úspešná.“

Preining jazdil predovšetkým v športových vozidlách a skúsenosti má aj so sériou ADAC Formel 4. Od roku 2016 sa predstavil aj vo WEC či šampionáte Porsche Supercup. Od roku 2017 je členom programu mladých jazdcov nemeckého konštruktéra.