Porsche sa približuje k budúcemu vstupu do Formuly E

Porsche - lakovanie

Porsche je o čosi bližšie k budúcemu vstupu do Formuly E po monackom stretnutí medzi jeho kľúčovými predstaviteľmi a šéfom Formuly E Alejandrom Agagom. Nemecká značka, ktorej sa podarilo triumfovať na tohtoročných 24- hodinových pretekoch v Le Mans, deklarovala svoj plán vstúpiť do FE.

„Dostali sme pozvánku od Alejandra Agaga, aby sme prvýkrát videli a zažili Formulu E. Boli sme pozvaní zaujímavou sériou, ktorá zatiaľ možno neponúka dostatočnú technickú slobodu,“ prezradil pre Autosport technický riaditeľ Porsche Andreas Seidl.

Väčšina výrobcov sleduje Formulu E už od jej druhej sezóny a urýchlený príchod záujemcov je spôsobený jasným smerovaním série. Tá má od sezóny 2018/2019 prejsť na model jedného auta v pretekoch. Tým by sa skončila často kritizovaná výmena áut uprostred pretekov.

Minulý rok sa Porsche zapojilo do výberového konania o post dodávateľa batérií, ktoré ale napokon vyhral McLaren. Aj napriek úspechom vo WEC sa hovorí o možnom odchode nemeckej automobilky z tejto vytrvalostnej kategórie. Je za tým enormný záujem o Formulu E? Uvidíme…

Na fotke vidíte iba návrh lakovania Porsche pre sezónu 2018/2019 z dielne dizajnéra Seana Bulla, ktorý nám poskytol svoje návrhy. Tie vychádzajú z vlastnej kreativity autora.

Zdroj: Autosport.com, foto: Sean Bull