Porsche sa pripravuje na nové výzvy vo Formule E

foto: Porsche AG

Porsche len nedávno oznámilo angažovanie Andrého Lotterera, čím sa skompletizovala jazdecká dvojica nemeckého konštruktéra. Nováčikovský tím už dávnejšie potvrdil v úlohe pretekára Neela Janiho.

Stajňa sa, rovnako ako jej súperi, pripravuje na predsezónne testy a novembrový štart ročníka 2019/2020, ktorý prebehne v saudskoarabskom Rijáde. Formula E má veľmi prísne limity. O dve tímové autá sa počas pretekárskeho víkendu môže starať maximálne dvadsať členov tímu a preto je potrebné, aby všetci účastníci disponovali potrebnou kvalitou. Každý z nich musí vykonávať dve alebo tri funkcie.

„Keďže už máme známu dvojicu jazdcov, s Neelom a Andrém sme pred naším štartom vo Formule E vo veľmi dobrej pozícii,“ povedal tímový manažér Amiel Lindesay. „Je veľmi dôležité zapojiť oboch pilotov už v tejto skorej fáze procesov, vďaka čomu s nimi môže tím spolupracovať okamžite. V prvej sezóne Formuly E na nás čaká veľa nových výziev. Jednou z nich je limitovaný počet ľudí na trati.“

Porsche nezaháľa a pokročilo aj s testovaním. „V posledných mesiacoch sme vyskúšali viacero scenárov a vo Weissachu pokračujeme vo vývoji. Tím získava hodnotné poznatky, ktoré využíva pri operáciách. Sme vo veľmi dobrej pozícii, pretože máme skvelých inžinierov a mechanikov. Väčšina bola súčasťou nášho predošlého projektu LMP1. Tímový duch bol u nás vždy veľmi dôležitým faktorom. Bez neho by naše predošlé úspechy neboli možné,“ dodal jeden z lídrov novej stajne.

TIP: Sledujte nás na Instagrame