Porsche si zrejme ponechá súčasnú jazdeckú dvojicu

Pascal Wehrlein a André Lotterer
foto: Porsche AG

Porsche vraj pracuje na ponechaní si súčasnej jazdeckej dvojice André Lotterer – Pascal Wehrlein aj pre budúcu sezónu. Informuje o tom The Race.

Je známe, že mladší Wehrlein má podpísaný dlhodobý kontrakt, ale v prípade Lotterera je situácia komplikovanejšia. Hovorí sa o jeho možnom odchode a pôsobení v projekte LMDh. Na budúci rok uvidíme testovanie, ale v ďalšej sezóne čaká na projekt premiéra a očakáva sa, že Lotterer bude jeho súčasťou.

Skúsený Nemec nezažíva dobrú sezónu a až na druhé miesto vo Valencii podáva veľmi nevyrovnané výkony. Pravda, o jeho kvalitách niet pochýb, lenže bol často súčasťou nehôd, incidentov a nevyhli sa mu ani poruchy a tresty.

Šéf športového oddelenia Porsche, Pascal Zurlinden, pre The Race povedal, že nehľadajú žiadne náhrady za terajších pretekárov. Ako informuje spomenutý zdroj, Lotterer má ešte rok platnú zmluvu.

„Teraz sa sústredíme na aktuálnu sezónu. Ale ak mám byť úprimný, ak sa pozriete na našich dvoch jazdcov, sú to piliere tímu. A nevidím dôvod, pre ktorý by sme ich na druhý rok mali vymeniť. Kontinuita je pre Porsche skutočne dôležitá a v tejto chvíli je toto naša cesta,“ povedal líder značky.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *