Porsche ťaží zo svojich skúseností získaných v LMP1, tvrdí Enzinger

André Lotterer
foto: Formula E

Porsche vstúpilo do Formuly E výborným druhým miestom v premiérových pretekoch sezóny v saudskoarabskom Rijáde. Ako informuje e-racing365, viceprezident motoršportového oddelenia Fritz Enzinger si myslí, že za týmto úspechom je predošlý projekt značky v LMP1.

O spomínané druhé miesto sa v Rijáde postaral André Lotterer, ktorý si tento úspech na pódiu aj patrične užil. Enzinger prezradil, že tento výsledok prekonal očakávania nemeckého konštruktéra. „Na konci predošlej sezóny sme si mysleli, že by sme možno mohli dosiahnuť pódium, ale nie v prvých pretekoch. Bolo to naozaj dobré. Myslím si, že pre celý tím to bolo veľmi dôležité, pretože to ukazuje, že ideme správnym smerom. Pre celý tím je to naozaj dôležité. Je to ten istý tím ako pri programe 919 a má množstvo skúseností s hybridmi a to sa ráta. Máme mladých inžinierov, ktorí za sa posledných šesť až osem rokov podieľali na autách najvyššej úrovne.“

„Auto sme vyvíjali veľmi špeciálnym spôsobom. Dôležité v tomto smere je mať dobrú štruktúru tímu, takže sa na to sústredíme naozaj všetci, vrátane mladých inžinierov. Rozdiel je v tom, že v LMP1 má jeden človek jednu funkciu. Tu sú to dve alebo tri. Aj pre mechanikov je to trochu odlišné. V LMP1 sme mali 40 členov, tu je to približne polovica. S pätnástimi testovacími dňami je to veľká skúška, pretože toľko dní nestačí. Je to náročné. V posledných týždňoch sme vykonali testy v simulátoroch. Tie sú absolútne nevyhnutné. Týždeň pred pretekmi v Rijáde to bolo päť dní v simulátore,“ dodal jeden zo šéfov Porsche.

V Porsche po skvelej premiére nechýbali slzy: Je to ako sen!