Porsche vstupuje do záverečnej fázy vývoja pohonnej jednotky

foto: Porsche AG

Porsche sa v novej sezóne stane novým tímom Formuly E a zdá sa, že vývoj pohonnej jednotky a ďalších dielov pokračuj dobre. Šiesty ročník elektrického kolotoča sa začne v novembri a okrem Porsche medzi stajňami uvidíme aj Mercedes.

Práve vývoj pohonnej jednotky je pre Porsche alfou a omegou pri prípravách na vstup do série. „Konštruovať auto sme začali v januári a od tej chvíle sme dosiahli veľký progres vo vývoji i testovaní,“ povedal technický líder projektu Malte Huneke. Naše komponenty môžeme zdokonaľovať až do fázy homologizácie, aby sme si boli istí, že budeme perfektne pripravení na našu premiérovú sezónu v šampionáte. Práca v simulátore je veľmi nápomocná, predovšetkým pri optimalizácii energetického manažmentu.“

„Všetko sa to však ukáže až na trati. Napríklad, nie je možné dokonalo simulovať prejazdy cez obrubníky. To isté platí aj o správaní sa bŕzd a pneumatík. Zatiaľ ideme podľa harmonogramu. Pokračujeme v testovaní na okruhoch, takisto v simulátore. Získavame dôležité dáta užitočné pre ďalší vývoj našej pohonnej jednotky. Využívame kombináciu všetkých dostupných zdrojov,“ dodal jeden z najdôležitejších členov rodiaceho sa tímu.

Prvým potvrdeným jazdcom Porsche je Neel Jani, ktorý po posledných testoch na Malorke zhodnotil aktuálny stav. „Prichádzame do fázy testovania výkonu a zlepšovania vecí. Nie je to však jednoduché, pretože naše dáta nemáme s čím porovnávať,“ dodal Švajčiar. Porsche podľa dostupných údajov vyčerpalo približne polovicu z povolených pätnástich testovacích dní.

TIP: Sledujte nás na Instagrame