Porsche zatiaľ nerozhodlo, komu dá priestor v prvých testoch

foto: © FIA Formula E

Porsche, ktoré v sezóne 2019/2020 vstúpi do Formuly E, v príprave na svoj príchod využíva svojich súčasných pilotov z programu LMP1. Pre e-racing365 to potvrdil šéf stajne Andreas Seidl.

Prvé testy by mali Nemci absolvovať v januári. Zatiaľ nie je rozhodnuté, kto sa objaví v elektrickom monoposte. Podľa Seidla by to však mal byť niekto zo šestice pilotov LMP1. Menovite ide o zostavu Nick Tandy, André Lotterer, Neel Jani, Earl Bamber, Timo Bernhard a Brendon Hartley.

 „V Porsche je naším prvým cieľom lojalita k jazdcom, ktorých máme na palube. Ide o šesticu z programu LMP1. Povedzme, že to je vždy naším cieľom. Na druhej strane, musíme prísť s rozhodnutím. Buď budeme riskovať a dáme priestor jazdcovi bez skúseností s Formulou E alebo pôjdeme opačným smerom a angažujeme niekoho so skúsenosťami. Toto rozhodnutie vykonáme neskôr. Nemáme sa kam ponáhľať,“ tvrdí šéf Porsche.

Lotterer je momentálne jediným aktívnym pilotom Porsche vo Formule E. Nemec zažíva svoju nováčikovskú sezónu vo farbách stajne TECHEETAH. Začiatkom sezóny sme v tíme DRAGON evidovali aj Janiho, ktorý sa však s Formulou E rozlúčil veľmi skoro. Nedávno však nevylúčil návrat do elektrického kolotoča. Krátku skúsenosť s elektrickým vozidlom má aj Hartley, ktorý vlani v auguste testoval s tímom Venturi.