Porsche získalo v Mexiku prvú pole position, v pretekoch však vyšlo naprázdno (Video)

Neel Jani
foto: Formula E

Porsche sa v Mexiku tešilo zo zisku prvej pole position vo Formule E, to však bolo z pohľadu nemeckej značky všetko.

André Lotterer zajazdil v Super Pole najrýchlejší čas a postaral sa o historický moment pre nováčikovský tím Porsche. V pretekoch však nemal šancu vyťažiť z tejto výhody, pretože ešte pred prvou zákrutou sa pred neho dostal neskorší víťaz Mitch Evans vo vozidle Jaguaru.

 

Skúsený Nemec sa okamžite začal prepadávať, zaznamenal viacero kontaktov, po ktorých musel kvôli poškodenému monopostu odstúpiť z pretekov.

 

Lotterer je zatiaľ jediným bodujúcim jazdcom tímu a v priebežnom poradí uzatvára prvú desiatku. „Samozrejme, že to nie je taký výsledok, v aký som dúfal. Na začiatku sa mi pretočili kolesá a Mitch do mňa v prvej zákrute narazil. To ma pripravilo o niekoľko miest. Boli to náročné preteky s množstvom incidentov. Po toľkých kolíziách bolo moje auto vážne poškodené a musel som odstúpiť. V Marrákeši budem opäť útočiť.“

Neel Jani prišiel do cieľa na štrnástej priečke. V pretekoch sa posunul o miesto vyššie, ale dostal trest v podobe prejazdu boxovou uličkou za porušenie technických pravidiel a bol posledným klasifikovaným pilotom. V celkovej klasifikácii je bez bodu na predposlednom stupienku.

André Lotterer s trofejou za pole position
foto: Formula E

„Štart prebehol v poriadku, aj keď som bol na špinavej strane trate. Následne som sa zapojil do niekoľkých súbojov a inkasoval som údery spredu i zozadu. Škoda, že som neskôr dostal penalizáciu. Ak by k nej nedošlo, mohol byť z toho lepší výsledok. Som šťastný, že som dokončil preteky a získal viac skúseností. Andrého pole position ukázala, čoho je naše auto schopné. To nám dáva sebadôveru pred Marrákešom,“ dodal Švajčiar.

Porsche si vďaka Lottererovej pole position odnieslo z Mexika tri body, priebežne je deviate. „Boli to pre nás ďalšie ťažké preteky. André sa opakovane ocitol v súbojoch, ktoré poškodili jeho auto. Nakoniec sme jeho auto museli z pretekov stiahnuť. Počas fázy safety caru dostal Neel trest. Musíme zistiť, čo sa stalo. Samozrejme, že sme sklamaní z vývoja pretekov, ale musíme sa zamerať na pozitívne aspekty tohto víkendu. Pole position a rýchlosť oboch jazdcov ukazuje, že sme naozaj konkurencieschopní,“ dodal šéf tímu Amiel Lindesay.

Evans sa raduje z druhého triumfu vo Formule E, rovnako ako Jaguar (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *