Posilnený Mercedes zažil pred berlínskym finále niekoľko zmien, chce prekvapiť

Foto: Daimler AG

Mercedes je pred berlínskym finále, ktoré odštartuje už zajtra, považovaný za jedného z možných čiernych koní. Stoffel vandoorne je priebežne šiesty a vzhľadom na vyrovnané pole má akú takú šancu na boj o titul aj trinásty Nyck de Vries.

Šesť pretekov v priebehu deviatich dní preverí všetky dielce jednotlivých tímov. Schopnosť prispôsobiť sa bude takisto kľúčová vzhľadom na to, že každé z troch dvojitých podujatí prebehne na inej konfigurácii okruhu. Počas piatich mesiacov sa čo-to udialo aj v Mercedese, ktorý sa posilnil. Stajňa má nového technického riaditeľa, ktorým sa stal 51-ročný Nick Cester so skúsenosťami z F1. Novým rezervným jazdcom tímu sa stal Španiel Daniel Juncadella, ktorý absolvoval vo farbách strieborných šípov aj nováčikovské testy v Marrákeši. Po vzore tímu v F1 sa aj tím Formuly E rozhodol pre nové, čierne lakovanie, ktoré má vyjadriť boj proti rasizmu a akémukoľvek utláčaniu.

Šéf tímu Ian James prezradil, ako to v nemeckom tíme vyzerá tesne pred veľkým finále. „Celý tím sa na tento týždeň veľmi tešil. Koniec našej nováčikovskej sezóny ani nemohol byť intenzívnejší. Posledné týždne sme strávili tvrdou prácou vo všetkých oblastiach, o ktorých sme vedeli, že v nich zaostávame. Je to súčasť zdokonaľovacieho procesu. Som hrdý na to, akú vášeň preukázal celý tím počas príprav na nasledujúce dni a ako sa adaptoval na tieto výnimočné podmienky. Každý jednotlivec si uvedomuje, aká veľká výzva na nás čaká.“

„Stále máme pred sebou viac ako polovicu sezóny. Pre všetky tímy je možné čokoľvek, keďže príprava na tri varianty okruhu bola veľmi krátka. Kontrola pneumatík bude pre každý z pretekov rozhodujúcim faktorom. Povrch okruhu Tempelhof dá gumám poriadne zabrať. Pokiaľ však ide o nás, pokúsime sa využiť túto možnosť na pridanie ďalších vrcholov,“ dodal šéf priebežne štvrtého tímu.

Mercedes nasleduje kroky kolegov z F1 a preteky v Berlíne odjazdí s čiernym lakovaním (Foto)

Momentálne šiesty Vandoorne by rád zaútočil na popredné priečky. „V prvom rade sa veľmi teším na pretekanie. Posledné preteky si takmer nepamätám. Je to už nejaká doba a návrat je trochu zvláštny. Je bláznivé čo i len pomyslieť na to, že v priebehu deviatich dní odjazdíme šesť pretekov, ktoré rozhodnú o šampiónoch. Bude to super intenzívny čas, ale hrá sa o všetko. Pred finále som optimista, pretože sme zresetovaní a vylepšili sme jeden alebo dva detaily. Vďaka tomu som sebaistý.“

„V Berlíne sme vlani dosiahli dobré výsledky. Kvalifikoval som sa na druhé miesto a v pretekoch som skončil piaty, čo je dobrý základ, na ktorom sa dá stavať. S progresom, ktorý sme dosiahli tento rok, by sme mali bojovať o čelo, ale počkajme si a uvidíme. Máme pred sebou týždeň plný emócií, niektoré budú pozitívne, iné zrejme nie, ale bude to rovnaké pre všetkých. Budeme sa musieť vedieť vyrovnať s rôznymi scenármi. Veľmi skoro sa dozvieme, ako to všetko dopadne,“ doplnil Belgičan.

Nováčik de Vries sa takisto teší na návrat na okruhy. „Je to už nejaký čas, čo som sa pripojil k tímu Formuly E. Teším sa, že povolaní ľudia našli dobrý kompromis, vďaka ktorému môžeme dokončiť sezónu. Bude to veľmi intenzívnych deväť dní s množstvom získateľných bodov. Koniec koncov, absolvujeme viac pretekov ako v doterajšom priebehu sezóny.“

„Dúfam, že ako tím sme pripravení, ale nikto si tým nemôže byť stopercentne istý, pretože budeme čeliť mnohým výzvam a každý počas týchto deviatich dní zažije vrcholy i pády. Preto je dôležité zostať pokojným a brať veci postupne. A potom, snáď, dokážeme nazbierať slušný počet bodov a ukončiť sezónu pozitívne,“ dodal Holanďan.

POTVRDENÉ: Berlín ponúkne šesť večerných pretekov, takto vyzerá harmonogram!

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *