Posledný tím NIO pokračuje vo výsledkovej mizérii

Oliver Turvey
foto: © FIA Formula E

Ani deviate preteky aktuálnej sezóny v Monaku nepriniesli stajni NIO vytúžený výsledok a tak sa stále potáca na poslednom mieste. Body nezískal ani jeden z britsko-francúzskej jazdeckej dvojice.

Oliver Turvey vstúpil do soboty technickým problémom v prvom tréningu, čo poznačilo aj kvalifikáciu, kde dosiahol šestnásty najlepší čas. V pretekoch doňho narazil jeden z pilotov Audi a musel zájsť do boxov. Potom prišiel ďalší kontakt, ktorý ukončil jeho snaženie. Brit je v priebežnom poradí devätnásty. „V kvalifikácii som zajazdil najlepší čas a do Super Pole mi chýbalo len zopár desatiniek. Štart pretekov prebehol v poriadku, mal som dobré prvé kolo a v prvej zákrute som získal niekoľko priečok.“

„Podujatie bolo skutočne náročné. Dal som do toho všetko, aby som sa udržal v súboji. Žiaľ, počas fázy FCY do mňa niekto narazil, prepichol mi zadnú pneumatiku a poškodil zavesenie zadných kolies, čo ma vyradilo z diania. V ďalších pretekoch dám do toho všetko a pokúsim sa o čo najlepší výsledok pre tím,“ dodal sklamaný jazdec.

TIP: Sledujte nás na Instagrame

Tom Dillmann
foto: © FIA Formula E

Tom Dillmann zajazdil až predposledný najlepší kvalifikačný čas a bolo jasné, že v pretekoch to bude mať náročné. Napokon to dotiahol na nebodované štrnáste miesto. „Boli to veľmi ťažké preteky. Aj napriek mojej veľkej snahe som nedokázal bojovať o body. Nevzdal som to a zo situácie som vyťažil maximum. Na body to nestačilo. Som sklamaný, že som o ne nedokázal bojovať, ale neprestávam sa snažiť.“

Tím NIO zažíva veľmi zlú sezónu. V doterajších deviatich pretekoch získal len šesť bodov. „Oliver mal smolu v pretekoch. Jeho problémy sa však začali už skôr prostredníctvom technickej poruchy na jeho pohonnej jednotke. To ovplyvňovalo jeho časy. Tomovi sa ráno darilo viac. Bolo to veľmi tesné a v pretekoch ešte náročnejšie. Pred Berlínom nás čaká poriadna domáca úloha,“ dodal šéf stajne Gérry Hughes.