Posledný tím priebežného poradia Andretti chce na domácej pôde bodovať

foto: Pavel Šimek (Motorsport Revue) – pavluv.racing

Na finále aktuálnej sezóny v New Yorku sú podľa vlastných slov pripravení aj v tíme Andretti, ktorému patrí posledné miesto v priebežnom hodnotení.

Po víkende sa skončí aktuálna éra Formuly E a od decembra budeme sledovať prelomovú sezónu s vozidlami druhej generácie. Pre Andretti to bude takisto významný ročník, pretože zapojenie sa BMW do tímu bude veľmi výrazné.

Pätnásty muž poradia António Félix da Costa v posledných pretekoch v Zürichu bodoval a podobný cieľ si dáva aj pred víkendom v New Yorku. „Som veľmi šťastný, že sa vraciame do New Yorku. Je to jeden z vrcholov sezóny a pravdepodobne jedno z najúžasnejších podujatí roka. Ide takisto o domáce preteky pre stajňu Andretti. Je veľmi dobré pretekať s Andretti na domácej pôde.“

„Myslím si, že každý chce dosiahnuť dobrý výsledok. Bola to dlhá sezóna, veľa tvrdej práce. Bolo by pekné, keby sme v oboch dňoch bodovali. Bola by to skvelá odmena pre tím. Je super, že nás príde podporiť aj Michael Andretti. Veľmi sa teším na posledné podujatie štvrtej sezóny a dúfam, že získame nejaké body,“ dodal portugalský pilot.

Stéphane Sarrazin absolvoval v tejto sezóne len dve podujatia. Skúsený Francúz na body zatiaľ čaká. „Do New Yorku sa veľmi teším. Vlani som sa tam dokázal dostať na pódium, keďže som skončil tretí. Páči sa mi okruh, je úzky a kľukatý. Môže sa tam stať mnoho vecí. Táto trať by mala nám a nášmu autu viac vyhovovať. Dám do toho všetko, aby som pre tím Andretti získal nejaké body.“