Potrebovali by viac hodín v telocvični, povedal da Costa o di Grassim a Dennisovi (Video)

António Félix da Costa
foto: DS TECHEETAH

António Félix da Costa po nedeľných pretekoch v Berlíne žartoval na adresu svojich súperov na trati. Portugalčan pre Motorsport.com povedal, že by potrebovali viac hodín strávených v telocvični.

Pilot DS TECHEETAH bojoval o obhajobu titulu, ktorá sa mu ale vzdialila už v sobotu po chybnom taktickom rozhodnutí jedného z inžinierov. V nedeľu prišlo definitívne zhasnutie jeho nádejí po kolízii s Lucasom di Grassim. Obaja bojovali o trináste miesto, v nájazde do vlásenky však došlo ku kolízii a da Costa skončil natlačený na stene. To bol preňho koniec účasti v pretekoch.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Formula-E.sk (@formula_e.sk)

 

Počas následného prejazdu poľa za safety carom da Costa pri vystupovaní z auta ironicky zatlieskal okoloidúcemu di Grassimu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Formula-E.sk (@formula_e.sk)

 

Brazílčan vo farbách Audi sa za incident ospravedlnil a povedal, že sa mu pri kontakte vyšmykol volant z ruky. Preto tlačil da Costu na stenu. Podobný problém mal da Costa aj v sobotu, keď bol jeho sokom nováčik Jake Dennis z BMW.

Nedeľný incident a odôvodnenie di Grassiho da Costu pobavilo. „Je to zábavné. Títo dvaja chlapci postujú najviac videí z trénovania v telocvični. Vyzerá to tak, že ešte potrebujú pár hodín, pretože ja som nikdy neprišiel o volant. Rešpektujem ospravedlnenie, ale zničilo mi to preteky.“

Da Costa niesol ťažko fakt, že titul neobhájil a že to nevyšlo ani v tímovej súťaži. „Som proste smutný. Možno sme sa trápili s rýchlosťou, ale možno sme mohli získať bod alebo dva. Ale aj tak by to nič nezmenilo. Ja len naozaj neznášam vypadnutie. Nesedím v simulátore celý týždeň, aby som sem prišiel a trávil čas nedokončovaním pretekov.“

 

„Nehnevám sa, nie som sklamaný. Som len smutný, pretože som to chcel. Venoval som tomu množstvo hodín, ale zaslúžia si to aj ďalší ľudia. Mohol by som tu menovať miesta, kde sme stratili body, ale to platí aj o všetkých ostatných,“ pokračuje neúspešný obhajca titulu.

Portugalčan vzdal hold majstrovi sveta Nyckovi de Vriesovi, ale aj smoliarovi Mitchovi Evansovi.  „Nemyslím si, že by sme mali byť sklamaní zo straty titulov takýmto spôsobom, proti toľkým dobrým tímom a jazdcom. Veľký rešpekt voči Nyckovi a Mercedesu.“

„Mitch bol v skvelej pozícii a ani nedostal šancu, aby vstúpil do pretekov. Rešpektujeme to, ale nenávidíme prehry. Na týždeň sa s tým zmierime a potom to premeníme na motiváciu a hnev,“ uzavrel da Costa.

Vergne po chybe tímu zúril, da Costa mu dal za pravdu (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *