André Lotterer končí v tíme DS TECHEETAH! Nahradí ho da Costa?

André Lotterer
foto: © FIA Formula E

André Lotterer končí v tíme DS TECHEETAH s okamžitou platnosťou. Len pred niekoľkými minútami to potvrdila stajňa, ktorá sa v nedeľu tešila zo zisku oboch titulov. O odchode Lotterera sa už niekoľko týždňov hovorilo s tým, že skúsený Nemec by sa mal pripojiť k Neelovi Janimu v novom tíme Porsche. Na potvrdenie si však musíme počkať.

„V DS TECHEETAH som zažil úžasné obdobie a rád by som sa poďakoval každému členovi tímu za dôveru, za všetku tú skvelú prácu a za nezabudnuteľné spoločné chvíle. Po dvoch rokoch v tíme som dostal ponuku na novú výzvu, ktorej som nemohol povedať nie. Prajem im len to najlepšie a teším sa na súboje z druhej strany barikády,“ povedal Lotterer.

„Až do príchodu našich kolegov z DS Automobiles sme boli neuveriteľne malý tím, kde musel každý robiť prácu navyše, vrátane Andrého, ktorý sa do toho naozaj vložil,“ povedal šéf tímu Mark Preston. „Pre tím získal veľmi veľa bodov, čo nám pomohlo pri zisku premiérového tímového titulu. Preto sa mu chceme poďakovať za spoločne strávený čas a zaželať mu veľa úspechov.“

TIP: Sledujte nás na Instagrame

AKTUALIZOVANÉ:

Stajňa už pracuje na náhrade za Lotterera a ako sme už informovali, slovo pri výbere tímového kolegu by mal mať aj premiérový dvojnásobný šampión Formuly E Jean-Éric Vergne. Nové meno by sme mali spoznať čoskoro. Krátko po zverejnení dnešných noviniek vyrukoval e-racing365 s informáciou, že Lotterera by mohol v DS TECHEETAH nahradiť aktuálny pilot BMW António Félix da Costa, ktorý je vraj najväčším favoritov na zaplnenie uvoľneného miesta. Čínsky tím vraj oslovil aj Olivera Rowlanda, ten však zrejme zostane dlhšie v Nissane.