POTVRDENÉ: Blomqvist posilní Jaguar. Bude to Caladov koniec vo Formule E?

Tom Blomqvist
Foto: Panasonic Jaguar Racing

Jaguar dnes potvrdil, že v poslednej dvojitej Berlín E-Prix dostane šancu Tom Blomqvist, ktorý nahradí Jamesa Calada.

Calado má v čase posledných pretekov sezóny povinnosti v šampionáte WEC. Brit vo svojej nováčikovskej sezóne odjazdil deväť podujatí a najlepší výsledok dosiahol v Rijáde, kde skončil siedmy. Bodovať dokázal ešte raz, hneď v ďalších pretekoch v Santiagu skončil ôsmy. Potom sa však výraznejšie trápil a jeho budúce pokračovanie vo Formule E je nepravdepodobné.

Jeho náhradníkom bude Tom Blomqvist, ktorý bol nedávno povýšený do pozície oficiálneho rezervného jazdca tímu a o jeho potenciálnom nasadení v Berlíne sa v posledných týždňoch výrazne hovorilo. Britsko-švédsky pretekár už má skúsenosti s Formulou E, keďže v roku 2018 odjazdil za Andretti šesť pretekov. Jediné body si pripísal hneď pri premiére v Marrákeši, kde skončil ôsmy.

„Veľmi sa teším, že sa v posledných dvoch pretekoch posadím za volant Jaguaru. Budeme jazdiť na úplne novej konfigurácii trate a pre všetkých to bude čerstvá príležitosť. Teším sa na svoj návrat do Formuly E a pre Mitcha a tím spravím všetko, čo je v mojich silách,“ prezradil syn legendárneho majstra sveta v rely z roku 1984, Stiga Blomqvista.

„Rád by som sa Jamesovi poďakoval za všetko, čo v tejto sezóne za neuveriteľne ťažkých okolností spravil pre tím. Je to ozajstný profesionál a rád by som mu pred pretekmi v Spa zaželal veľa úspechov,“ nechal sa počuť šéf tímu James Barclay, ktorý sa vyjadril aj k Blomqvistovi. „Tom v niekoľkých posledných týždňoch podporoval náš tím priamo v základni v Spojenom kráľovstve a prišiel s nami do Berlína. Je pred ním náročná práca, ale je na ňu pripravený. Jeho predošlé skúsenosti a vedomosti ho stavajú do dobrej pozície. Celý tím sa teší, ako ho v stredu a vo štvrtok uvidí na trati.“

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *