POTVRDENÉ: BMW bude tímu Andretti dodávať pohonné jednotky aj v sezóne 2021/2022

foto: Formula E

BMW dnes potvrdilo, že svojmu aktuálnemu partnerovi, ktorým je Andretti, bude dodávať pohonné jednotky aj v ďalšej sezóne.

Bavori ešte v novembri oznámili, že spoločne s Audi opúšťajú Formulu E. V súvislosti s BMW sa vynárala otázka, čo bude s Andretti. Zákulisné reči naznačovali, že by toto spojenie mohlo pokračovať aj naďalej. Dnes sme sa dočkali potvrdenia zo strany nemeckého konštruktéra.

Andretti bude súťažiť ako nezávislý tím, pričom bude využívať pohonnú jednotku BMW Racing eDrive03. Pred touto sezónou bola pohonná jednotka homologizovaná pre ďalšie dva ročníky. Vďaka tomu bude použiteľná aj v ročníku 2021/2022.

Majiteľ tímu Michael Andretti pokračovanie spolupráce víta. „Veľmi sa tešíme, že budeme v ôsmej sezóne ako zákaznícky tím spolupracovať s BMW Motorsport. Ako továrenský tím sme si užili dosiahnuté úspechy a s Andretti Formula E chceme na nich ďalej stavať. Pohonné ústrojenstvo BMW dokázalo, že je spoľahlivé a konkurencieschopné. Tešíme sa na spoluprácu v ďalšej sezóne.“

Šéf tímu Roger Girffiths oceňuje pokračovanie spolupráce. „Táto voľba bola jednoduchá. Počas posledných dvoch sezón s továrenským programom sme dosiahli štyri víťazstvá, predviedli sme spoľahlivosť a excelentnú efektívnosť. Tím veľmi dobre rozumie aspektom motora a preto očakávame, že môžeme byť v záverečnej sezóne éry Gen2 veľmi konkurencieschopní.“

Andretti tak vyriešilo otázku, ktorá nebola až taká jednoznačná. V úplne inej situácii je Audi, ktoré takisto potvrdilo odchod z Formuly E.

Odchod Audi môže otvoriť dvere McLarenu alebo iným záujemcom o vstup do Formuly E

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *