POTVRDENÉ: Formula E pre koronavírus prerušuje sezónu na dva mesiace!

foto: Formula E

Formula E dnes oficiálne informovala o prerušení aktuálnej sezóny pre koronavírus na dva mesiace. Znamená to, že neuvidíme ani preteky v Paríži a Soule. Podľa aktuálneho kalendára by tak mali nasledovať preteky v Berlíne. Tie sú naplánované na 21. júna!

Rozhodnutie prerušiť sezónu do polovice mája sa zrodilo v stredu počas diskusie medzi Medzinárodnou automobilovou federáciou a vedením šampionátu. Formula E sa pôvodne pokúšala o zorganizovanie náhradných pretekov na permanentných okruhoch počas apríla. Tento plán však padá. Predstavitelia série niekoľkokrát opakovali, že ich prioritou je bezpečnosť zamestnancov, divákov a všetkých účastníkov šampionátu.

V oficiálnom vyhlásení šampionát predstavil vlajkový systém, ktorý vypovedá o pravdepodobnosti uskutočnenia nasledujúcich podujatí. Aktuálna červená vlajka znamená stav bez pretekov, žltá naznačuje možnosť ich priebehu a zelená predstavuje pôvodný plán podľa kalendára. Marec a apríl majú červenú vlajku, máj je zatiaľ označený žltou a jún a júl zelenou vlajkou.

Toto Wolff a Alejandro Agag
foto: Formula E

Zakladateľ a predseda série Alejandro Agag pri tejto príležitosti vyhlásil, že zdravie a bezpečnosť ľudí sú dôležitejšie ako motoršport. „Práve teraz je čas na zodpovedné činy a práve preto sme sa rozhodli okamžite prerušiť sezónu a zmraziť preteky počas nasledujúcich dvoch mesiacov. Motoršport je dôležitou súčasťou našich životov, ale ešte dôležitejšie sú zdravie a bezpečnosť našich zamestnancov, fanúšikov a ich rodín, rovnako tak zdravie obyvateľov miest, v ktorých jazdíme. Formula E sa vráti v plnej sile, keď ustúpi pretrvávajúca kríza a šírenie ochorenia COVID-19.“

Počas vynútenej pauzy budú predstavitelia šampionátu zvažovať a určovať podobu zostávajúcej sezóny. Je takmer isté, že júnové a júlové preteky v Berlíne, New Yorku a Londýne budú dvojité. Kým v prípade Londýna nepôjde o zmenu, Berlín a New York mali hostiť len jedny preteky. V novom termíne by sa mohli uskutočniť aj preteky v Ríme a Soule, ale v prípade Jakarty sa hovorí o presune do budúcoročného itinerára.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *