POTVRDENÉ: Formula E sa na budúci rok v Monaku predstaví na okruhu F1

Foto: Formula E

Formula E sa na budúci rok predstaví na plnom monackom okruhu. Dnes popoludní to na on-line tlačovke ABB potvrdil zakladateľ a predseda šampionátu Alejandro Agag.

Májové podujatie bude pre elektrický šampionát štvrtým v monackom kniežatstve. V doterajších troch prípadoch sme sledovali zápolenia na skrátenej verzii, ktorá zďaleka nebola taká atraktívna ako plný okruh.

Formula E sa už dlhšie snažila o preteky na plnom okruhu, ale až doteraz sa jej to z rôznych príčin nepodarilo. Proti takýmto pretekom bol donedávna aj prezident Medzinárodnej automobilovej federácie, Jean Todt, ktorý sa chcel vyhnúť priamemu porovnávaniu Formuly E s F1.

Teraz je však situácia odlišná a fanúšikovia sa môžu tešiť na atraktívne podujatie na trati F1. „Môžem potvrdiť, že sa predstavíme na plnej monackej trati, čo je veľmi vzrušujúci krok vpred. Prvýkrát sa predstavíme na kompletnom okruhu a to je viditeľné vyjadrenie toho, aký veľký progres Formula E dosiahla. Doteraz sme pretekali len na časti okruhu v okolí prístavu,“ prezradil Agag.

Monako E-Prix by mala v roku 2021 prebehnúť 8. mája ako ôsme podujatie sezóny, tretie na území Európy.

Prvá sezóna so štatútom majstrovstiev sveta prebehne v roku 2021, takto vyzerá predbežný kalendár!

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *