POTVRDENÉ: Formula E sa v máji v Monaku predstaví prvýkrát na trati F1

foto: Formula E

Formula E, Medzinárodná automobilová federácia a Monacký automobilový klub dnes predstavili trať pre preteky, ktoré sa budú konať 8. mája.

Potvrdili sa nedávno medializované šumy, ktoré hovorili o tom, že elektrické monoposty uvidíme prvýkrát na trati F1, ktorá na rozdiel od predošlej konfigurácie zahŕňa aj zákrutu okolo kasína, Mirabeau, vlásenku Grand Hotel a Portier. Dĺžka okruhu sa oproti minulým E-Prix predĺži na 3,32 km.

Zaujímavé divadlo môže ponúknuť tunel, kde budú ešte výraznejšie žiariť LED svetlá umiestnené na svätožiare. Ako informuje vedenie série, zvýšený výkon a dojazd vozidiel Gen2 umožnili preteky na dlhom okruhu. V doterajších Monako E-Prix sme videli dve víťazstvá Sébastiena Buemiho a jeden triumf Jeana-Érica Vergna. Teraz čaká na pretekárov štvrtá príležitosť.

Predsa len dve zmeny

Aj keď sa Formula E predstaví na konfigurácii trate F1, predsa len dôjde k dvom úpravám. Schválená trať bude disponovať zmenou umiestnenia obrubníka v Sainte Dévote. To bude rovnaké ako v úplných začiatkoch v roku 1929. Zmenená bude aj šikana v jedenástej zákrute za výjazdom z tunela.

zdroj: Formula E

Tagy:

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *