POTVRDENÉ: Jaguar zostáva vo Formule E minimálne do roku 2026

Sam Bird
foto: Formula E

Jaguar bude súčasťou Formuly E minimálne do roku 2026, čo znamená, že ho uvidíme aj v ére Gen3. Britský konštruktér sa podľa The Race zaregistroval a stal sa piatym účastníkom novej etapy šampionátu.

Britský konštruktér sa pridal k už skôr potvrdeným značkám Mahindra, DS, Nissan a Porsche. Stále čakáme na potvrdenie zo strany Mercedesu a neistá je aj situácia okolo tímov Dragon a NIO 333. V oboch prípadoch sa však očakáva ich zotrvanie. Jedinými dvomi konštruktérmi, ktorí naisto opustia šampionát po tejto sezóne, sú Audi a BMW.

Šéf tímu Jaguar James Barclay pre vyššie uvedený zdroj povedal: „V tomto bode nie sme pripravení predstaviť širší plán a to čiastočne preto, že sme len vo februári predstavili našu novú stratégiu. Takže potrebujeme finalizovať širšie detaily, čo znamená stratégiu a naše budúce motošportové plány. To príde na rad o čosi neskôr, takže v tejto chvíli toho nemôžeme prezradiť priveľa. Je však dobré byť sústredený smerom dopredu pri vývoji nášho auta Gen3.“

„Čas je, samozrejme, nevyhnutný na to, aby sme boli na dobrej ceste. Získanie údajov, mať možnosť začať pracovať na novom balíku, zisťovať odlišnosti a požiadavky, to všetko si vyžaduje zmenu myslenia v niektorých oblastiach. Všetky tieto veci sú kritické. Ako vždy, čas je podstatný a pokúšať sa neskôr o dobiehanie ostatných môže byť veľmi náročné,“ dodal šéf stajne.

Cez víkend sledujeme dvojitú Rím E-Prix na druhej najdlhšej trati v histórii šampionátu! (Foto+Harmonogram)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *