POTVRDENÉ: Nico Müller zostáva v Dragone, poznáme kompletné štartové pole

Nico Müller
foto: Formula E

Americký tím DRAGON / PENSKE AUTOSPORT dnes potvrdil, že si v novej sezóne ponechá Nica Müllera. Jeho kolegom bude už dávnejšie potvrdený Sérgio Sette Câmara.

Práve do dnešného dňa museli tímy potvrdiť svoje jazdecké zloženie a Dragon bol posledným tímom, ktorý nás nechával v napätí. Všetci ostatní vyriešili túto otázku ešte pred oficiálnymi predsezónnymi testami vo Valencii. Müllerovo pokračovanie sa všeobecne očakávalo.

Müller zohrával dôležitú úlohu pri vývoji nového auta počas leta a jesene. „Zo svojej prvej sezóny som si vzal veľa,“ prezradil 28-ročný Švajčiar. „Na mestských okruhoch sa povrch neustále mení a počas pretekov sa vyvíja, čo je skutočnou výzvou. Energetický manažment je takisto veľmi náročný. Vylepšili sme náš softvér, aby bolo auto rýchle a čo najefektívnejšie.“

Nico Müller
foto: Formula E

„Dostali sme mnoho neoceniteľných lekcií a aj keď by sme ich radi premenili na body, cítim, že nás ako tím posilnili. Ukázali sme, že máme potenciál a teraz je naším cieľom premeniť ho na výsledky, ktoré si všetci zaslúžime. Celý tím je hladný a preto sa nikdy neprestaneme snažiť a zlepšovať. Oceňujem prístup tímu. Nevzdávame sa ani v tých najťažších časoch, pričom bojujeme s najväčšími menami tohto šampionátu,“ dodal talentovaný pilot.

Majiteľ a šéf tímu Jay Penske: „Veľmi sa teším, že naša aliancia s Nicom bude pokračovať. Počas jeho nováčikovskej sezóny, ktorá nám poslúžila na vybudovanie tohto balíka, nám prinášal neoceniteľnú spätnú väzbu. S kombináciou jeho technickej spätnej väzby, vrodeného jazdeckého remesla, a ďalších prídavných zdrojov prinášame na stôl podporu tímu. Som presvedčený, že mu v roku 2021 poskytneme konkurencieschopný balík.“

Kompletné štartové pole nájdete TU.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *