POTVRDENÉ: Nissan zostáva vo Formule E minimálne do roku 2026 (Video)

Sébastien Buemi
foto: Formula E

Nissan sa stal po Mahindre a DS tretím konštruktérom, ktorý potvrdil svoje zotrvanie vo Formule E aj počas éry Gen3. Japonskú značku tak v elektrickom šampionáte uvidíme minimálne do roku 2026.

Audi a BMW odmietli pokračovať vo Formule E, ale zatiaľ to vyzerá tak, že by sme mohli prísť len o túto nemeckú dvojicu. Podľa zákulisných šumov by mali v sérii zotrvať aj Jaguar, Porsche a Mercedes. V ich prípade však rozhodnutie o zotrvaní musí potvrdiť vedenie každej zo značiek. Zostať by mal aj Dragon, ktorý len nedávno zahájil niekoľkoročnú spoluprácu s firmou Bosch. Otáznik visí nad NIO, ktorého rozhodnutie nepoznáme.

Termín na registráciu konštruktérov vyprší koncom marca, avšak aj po tomto termíne bude možné dostať sa do šampionátu. Konštruktéri, ktorí sa rozhodnú pre neskoršiu registráciu, sa však môžu ľahko dostať do časovej tiesne, pretože všetky údaje potrebné pre vývoj dostanú až po schválení registrácie.

Nissan patrí v posledných sezónach k najlepším tímom a dvojica Sébastien Buemi – Oliver Rowland podáva konštantne dobré výkony. Japonský konštruktér mal pritom len nedávno veľký problém, pretože svoju predtým veľmi efektívnu pohonnú jednotku musel po zmene pravidiel kompletne prestavať. To sa však na výkonoch nijako negatívne neodzrkadlilo.

„Počas našich prvých dvoch sezón sme dosiahli skvelé výsledky a obnovenie nášho dlhodobého záväzku voči Formule E je kľúčový krok. Vstúpili sme sem s prístupom technologického prenosu a rozšírením nášho pôsobenia počas éry Gen3 máme príležitosť uzavrieť tento cyklus,“ povedal športový riaditeľ Nissanu Tommaso Volpe.

Šéf Formuly E Jamie Reigle zotrvanie Nissanu víta. „Nissan je uznávaná značka za svoje priekopníctvo v oblasti elektrických vozidiel. Sme veľmi radi, že s nimi budeme môcť pracovať pri vývoji zostavy novej generácie. Veľmi rýchlo ukázali, že s nimi musíme rátať. Výkonnostné benefity Gen3 vytvoria ešte intenzívnejšie súboje na trati.“

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *