POTVRDENÉ: Nová sezóna odštartuje koncom februára nočnými pretekmi v Rijáde

foto: Formula E

Formula E len pred chvíľou potvrdila, že nová sezóna odštartuje koncom februára historicky prvými nočnými pretekmi. Tešiť sa môžeme hneď na dvojitú porciu pretekov.

Po nedávnom ohlásení odkladu januárového štartu sezóny v čílskom Santiagu bolo pravdepodobné, že sezóna odštartuje práve v Rijáde. Na oficiálne potvrdenie sme si však museli počkať až do dnešného dňa. Preteky v Čile sú odložené kvôli problémom s COVID-19 na území Spojeného kráľovstva, ktoré znemožnili prípravy na plánované otváracie preteky na juhoamerickej pôde.

Tímy a partneri šampionátu dnes boli informovaní, že sezóna vypukne 26. a 27. februára v Rijáde. Začiatok siedmej sezóny, prvej so štatútom majstrovstiev sveta, tak bude predsa len veľkolepý. Sezóna bude aj napriek tomu, že prebehne celá v tomto kalendárnom roku, označovaná ako 2020/2021.

Formula E potvrdila prvé nočné preteky, Rijád prinesie dlho očakávané svetelné divadlo!

Spoluzakladateľ a zástupca šéfa série, Alberto Longo, dnes pre The Race prezradil, že za uskutočnením pretekov v Rijáde stojí predovšetkým obrovská vôľa zo strany miestnych autorít. „Zaviedli sme masívny COVID protokol, ktorý sa nám osvedčil v Berlíne i vo Valencii. Takže miestne autority a robustný protokol znamenajú, že môžeme s radosťou oznámiť štart siedmej sezóny v Rijáde.“

„Plánujeme to ako podujatie s VIP hosťami a takisto s verejnosťou. Takže to bude niečo, čo voláme kvázi normálne podujatie. V Saudskej Arábii bude istý počet divákov, ale nebude to úplne normálne podujatie,“ pokračuje Španiel, ktorý potvrdil, že jeho tím pozorne sleduje dianie okolo Rely Dakar a nadobudnuté poznatky chce o mesiac využiť.

„Spolupracujeme s tým istým tímom, takže v zásade je za uskutočnenie oboch podujatí zodpovedné tamojšie ministerstvo športu, spoločne s národnou federáciou. Denne sme informovaní o vývoji okolo Dakaru a získavame z neho všetky poznatky, čo je skutočne veľmi prospešné,“ pokračuje jeden z lídrov majstrovstiev sveta.

COVID-19 odkladá začiatok sezóny, tú zrejme odštartujú dvojité nočné preteky v Rijáde

Zatiaľ nie je jasné, kedy prebehne odložená Santiago E-Prix, ktorá bude takmer s určitosťou úzko súvisieť s pretekmi v Mexiku. „Musí to mať logistický zmysel. Takže v podstate, kedykoľvek to spravíme, stane sa tak spolu s Mexikom. Bude to pravdepodobne americká časť sezóny.“

„Denne sa zhovárame so starostom a ministrom športu v Čile, aby sme našli čo najlepší možný dátum. V meste sú aj voľby, takže na zváženie je tam hneď niekoľko faktorov, ale najdôležitejšie je, aby to bolo logisticky efektívne a, samozrejme, aby sa na podujatí mohla zúčastniť verejnosť. Takže čím viac budeme preteky odkladať, tým sú vyššie šance na normálne podujatie v Santiagu,“ uzavrel Longo.

Podľa zákulisných šumov by mala Formula E potvrdiť v posledný januárový týždeň ďalšie podujatia siedmej sezóny.

Santiago
foto: Formula E

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *