POTVRDENÉ: Počet konštruktérov sa zvyšuje, éra Gen3 aj s účasťou Porsche

foto: Formula E

Porsche dnes potvrdilo svoj dlhodobý záväzok smerom k Formule E, ktorej súčasťou bude minimálne do roku 2026. Pre éru Gen3 tak máme potvrdenú už štvoricu konštruktérov.

Oznámenie Porsche prichádza po tohtotýždňovom potvrdení o zotrvaní Nissanu. Ešte v novembri bola prvou potvrdenou značkou Mahindra, ku ktorej sa v januári pripojil francúzsky konštruktér DS. Podľa posledných správ by mal svoju ďalšiu účasť v elektrickom šampionáte potvrdiť Mercedes a výsledok svojho rozhodnutia sa každým dňom očakáva aj od Jaguaru.

Audi a BMW už dávnejšie potvrdili svoj odchod po tejto sezóne. Zatiaľ nevieme, čo bude s NIO 333, ktorého postoj je menej jasný. Dragon len nedávno nadviazal dlhoročnú spoluprácu so spoločnosťou Bosch, ale aj napriek tomu zatiaľ nepotvrdil svoje zotrvanie v sérii.

Zoznam konštruktérov pre éru Gen3 spoznáme zrejme až v lete

Porsche zohrávalo pri diskusiách o pravidlách v súvislosti s Gen3 aktívnu úlohu. Potvrdil to športový šéf značky Fritz Enzinger: „Bolo pre nás dôležité, aby sa zachovala DNA Formuly E, ktorá urobila tento šampionát takým úspešným. To sa udialo. Zároveň vidíme potenciál posunúť Formulu E na vyššiu športovú a technologickú úroveň. Považujeme za zaujímavú výzvu aktívne formovať úspešnú budúcnosť Formuly E, čím poskytneme elektrickej mobilite ďalšiu podporu na globálnej úrovni.“

Šéf šampionátu Jamie Reigle rozhodnutie Porsche víta: „Sme veľmi radi, že Porsche potvrdilo svoj dlhodobý záväzok voči Formule E. Prítomnosť Porsche vo Formule E je nesmierne dôležitá a už ukázali, že pri našom vývoji budú hnacou silou. Tešíme sa na spoluprácu počas éry Gen3. Formula E zostáva skúšobnou pôdou pre ďalšiu generáciu elektrických vozidiel z tratí smerom na cesty.“

PODCAST: Mortara opísal svoj pocit pri preťažení 40G, preteky v Ríme sa blížia

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *