POTVRDENÉ: Rezervný pilot AlphaTauri Sette Câmara zostáva v stajni Dragon

Sérgio Sette Câmara
foto: Formula E

Americký Dragon dnes potvrdil zotrvanie Sérgia Setteho Câmaru v tíme aj pre nasledujúci ročník. Brazílčan zažil premiéru vo Formule E počas berlínskeho superfinále predošlej sezóny, kde podával sľubné výkony.

Rezervný pilot stajne F1 Alpha Tauri si na Formulu E postupne zvyká. „Veľmi veľa som sa naučil o nastavení auta a o fungovaní formátu pretekov, keďže je to úplne odlišné od hocičoho, v čom som doteraz pretekal. Veľa času som trávil prácou s tímom inžinierov, aby som sa naučil, ako pracovať s energiou čo najefektívnejšie v snahe dosiahnuť najlepší výsledok. Bolo to náročné, ale ja sa teším, že svoje vedomosti a prácu s tímom budem môcť čoskoro aplikovať.“

„Mojím cieľom je dosiahnuť v každých pretekoch čo najlepší možný výsledok, chcem sa naďalej usilovne učiť v tejto sérii a užiť si čas strávený s ľuďmi z DRAGON / PENSKE AUTOSPORT. Mojím cieľom je rásť spoločne s tímom a pokračovať v pozitívnej hybnosti, ktorú sme spoločne odštartovali v Berlíne. Chcem pravidelne bojovať o body,“ dodal mladý brazílsky pretekár.

Sérgio Sette Câmara
foto: Formula E

Šéf tímu Jay Penske verí, že ho jeho zverenec nesklame. „Sérgio dal každému ochutnávku toho, čo príde, vo svojich prvých šiestich pretekov v Berlíne. S jeho tempom som bol spokojný a takisto aj s rýchlosťou, akou si zvykol na elektrické pretekanie. S balíkom PENSKE EV-5 a zmenami, ktoré sme urobili naprieč všetkými oblasťami, od neho očakávam, že svoj potenciál, ktorý ukázal v Berlíne, pretaví do pravidelných bodov v jeho prvej kompletnej sezóne s DRAGON / PENSKE AUTOSPORT.“

Zatiaľ nepoznáme meno druhého pilota tímu, ale očakáva sa, že ním zostane vlaňajší nováčik Nico Müller. Takisto nevieme ani to, pod presne akým názvom bude americký tím pôsobiť v siedmej sezóne. Doterajší titulný sponzor, spoločnosť GEOX, už nie je súčasťou tejto organizácie.

PODCAST: Predsezónne testy štartujú na budúci týždeň, nová sezóna klope na dvere

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *