POTVRDENÉ: Sam Bird po sezóne opustí Virgin a posilní Jaguar

Sam Bird
foto: Formula E

Sam Bird po tejto sezóne opustí tím Virgin a pripojí sa k Jaguaru. O tomto transfere sa hovorí už niekoľko dní a dnes sme sa konečne dočkali oficiálneho potvrdenia.

Pre 33-ročného pilota ide o prvý prestup v rámci Formuly E, v ktorej absolvoval všetky doterajšie preteky. Výlučne vo farbách Virginu dosiahol deväť víťazstiev, osemnásť pódií, päť pole positions a rovnaký počet najrýchlejších kôl. Teraz sa však Birdovo meno spája s jedným z najväčších prestupov v doterajšej histórii šampionátu. Britský pilot absolvuje rozlúčku so svojím terajším tímom i tímovým kolegom Robinom Frijnsom v priebehu augustového finále.

„V priebehu rokov sa pre mňa tento tím stal rodinou a tvorí veľkú časť mojej pretekárskej kariéry. Mnohí vedia, že práve tento tím a Formula E vzkriesili moju kariéru a za to budem navždy vďačný. Mám mnoho spomienok a vrcholov – na trati aj mimo nej. Dúfam, že ďalšie takéto momenty pridám v Berlíne ešte predtým, než sa pustím do ďalšej kapitoly. Istotne budem mať po posledných pretekoch slzy v očiach,“ povedal Bird pri príležitosti svojho budúceho prestupu.

V Berlíne by sa mohlo jazdiť aj v protismere, obmedzenia predstavujú výzvu

Pri jeho rozhodovaní zohral úlohu aj fakt, že Jaguar je legendárnym britským konštruktérom. „Veľmi sa teším na túto novú kapitolu. Sledoval som rast a progres Jaguaru v sérii a som veľmi hrdý, že budem jazdiť za takú ikonickú britskú značku s nesmierne úspešnou pretekárskou DNA, a že sa pripojím k neuveriteľnému zoznamu jazdcov, ktorí za túto značky pretekali.“

„Som nesmierne hladný po úspechu a verím, že spoločne s Mitchom môžeme dosiahnuť veľké veci pre tím aj pre seba. Chcem sa poďakovať Virginu za všetko, čo sme spolu dosiahli a do budúcna mu prajem len to dobré. Po Berlíne sa budem tešiť na testy vozidla Jaguar I-TYPE a pre siedmu sezónu a ďalšie obdobie budem na tom najlepšom mieste,“ dodal Bird.

Sam Bird
foto: Formula E

Svojho budúceho zverenca privítal šéf tímu Jaguar, James Barclay: „Rád by som v mene tímu i značky privítal Sama v našej rodine. Od začiatku Formuly E dokazoval, že patrí medzi tých najlepších jazdcov šampionátu a veríme, že spoločne vybudujeme skvelé partnerstvo.“

„Veríme, že v Mitchovi a Samovi budeme mať jednu z najsilnejších jazdeckých dvojíc na rošte. Vzhľadom na extrémne tesnú súťaž je jasné, že na úspech vo Formule E potrebujete mať dvoch jazdcov, ktorí dokážu bojovať v každých pretekoch o pódium. Teraz máme dvoch osvedčených víťazov, s ktorými môžeme v budúcej sezóne bojovať o tímový i jazdecký titul,“ dodal Brit.

Bird tak nahradí aktuálneho pilota Jaguaru Jamesa Calada a v prípade Virginu sa ako náhrada za Birda spomína Nick Cassidy.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *