POTVRDENÉ! Susie Wolffová je novou šéfkou tímu Venturi

foto: Venturi

To, o čom sa niekoľko týždňov hovorilo, sa dnes definitívne potvrdilo. Bývalá pretekárka Susie Wolffová sa stala novou šéfkou a akcionárkou tímu Venturi.

Ešte koncom minulého roka zakladateľ a prezident monackej značky Gildo Pastor predstavil strategický plán na posilnenie tímu. Prvým veľkým menom sa stal Felipe Massa, ktorého od budúcej sezóny uvidíme v monoposte Venturi VFE-05. Tento model bude v budúcej edícii využívať aj nový tím HWA, ktorý má silné väzby na Mercedes. Jeho príchod je naplánovaný na sezónu 2019/2020.

Monačania založili okrem iného motoršportovú akadémiu Next Gen, ktorá má pripraviť mladé talenty na vstup do elektrického motoršportu. Čerešničkou na torte je angažovanie Susie Wolffovej na post šéfky stajne. Škótska rodáčka prevezme povinnosti od Pastora. V nedávnom rozhovore Wolffová priblížila plány prilákať do sveta rýchlych kolies viac mladých dievčat.

Jej nová úloha vo Venturi je prvým formálnym krokom smerom k tímovému manažmentu a vlastníctvu. Susie bude pracovať v monackej základni tímu. Bude spolupracovať so všetkými oddeleniami zaoberajúcimi sa aktivitami Formuly E. Cieľom je vybudovať silnú základňu tímu a priviesť ho k úspechu v budúcom ročníku.

foto: Venturi

„Keď som sa v roku 2015 rozhodla ukončiť profesionálnu kariéru, vedela som, že chcem aj naďalej čeliť pretekárskym výzvam. A to nielen za volantom. Nemôžete len tak vypnúť svoje súťaživé inštinkty, keď prestanete jazdiť. Toto odhodlanie a nehasnúca vášeň vo mne jasne horia. Nechala som si čas na rozvážne rozhodnutie a správny smer. Rozhodla som sa čeliť tejto výzve a využila som príležitosť. Stala som sa akcionárkou aj šéfkou tímu Venturi,“ prezradila manželka Tota Wolffa, športového riaditeľa Mercedesu.

„Veľmi sa teším na spoluprácu s Gildom, ktorý je známy priekopník v oblasti elektrických automobilov a ktorý vidí potenciál tejto série už od jej začiatku. Vybudoval silný tím, ktorý si zastal svoje miesto na rošte Formuly E. Zahŕňa mnoho talentovaných ľudí, na prácu s ktorými sa veľmi teším. Formula E je perfektným prostredím pre tento krok, ktorým je vstup do tímového manažmentu. Je plná potenciálu, prelamuje doterajšie limity motoršportu. Séria zažíva vzrušujúcu fázu expanzie. Neviem sa dočkať začiatku ďalšej kapitoly v mojej pretekárskej kariére. Teším sa na výzvy,“ dodala Wolffová.

Pastor, ktorý bol doteraz popri funkcii prezidenta Venturi aj šéfom tímu, víta na palube skúsenú tvár. „Som nesmierne rád, že môžem Susie privítať v tíme ako akcionárku a šéfku tímu. Jej energia a expertíza nám pomôže rásť pri zosilňovaní tímu a zavádzaní nového prístupu do tímového manažmentu. Vďaka jej osobným skúsenostiam ponúkne tímu jedinečné strategické pohľady v tejto kategórii, ale aj v motoršporte celkovo. Tím Venturi povedie na vrchol. Jej snaha stať sa akcionárom ilustruje neochvejný záväzok, ktorý ma hreje pri srdci. Sme veľmi hrdí, že v tomto kľúčovom momente môžeme Susie privítať vo Venturi.“