POTVRDENÉ: Venturi angažovalo di Grassiho, Mortara zostáva

Edoardo Mortara a Lucas di Grassi
foto: Venturi Racing

Šampión Formuly E Lucas di Grassi bude v ôsmej sezóne novým pilotom stajne Venturi, ktorá o tom informovala dnes popoludní. Brazílčan sa pripojí k Edoardovi Mortarovi.

Pre di Grassiho je to prvý prestup v šampionáte od jeho začiatku v roku 2014. Di Grassi odjazdil všetky doterajšie preteky série vo farbách Audi, respektíve tímu ABT. Táto značka sa po odchode nemeckého konštruktéra z menoslovu tímov s najväčšou pravdepodobnosťou vytratí. Čierny Peter zostal podľa očakávania v rukách Normana Nata, ktorý sa po jednej sezóne porúča.

„Každý, kto ma pozná, vie, aký som súťaživý. Je pre mňa naozaj podstatné, aby som jazdil za tím, o ktorom viem, že dokáže bojovať o titul. Venturi podávalo vlani veľmi dobré výkony. Môžete vidieť, aký progres dosiahlo v posledných rokoch. Hybnosť tu nechýba a v každej oblasti ukázali jasné zlepšenie,“ povedal di Grassi.

Brazílčan to nebude mať ľahké, pretože v Mortarovi bude mať silného kolegu a rivala. „Edo mal fantastickú sezónu, naozaj vydarenú. Až do úplného konca bojoval o titul. Viackrát počas sezóny som bojoval s vozidlami Venturi a mohol som vidieť, akí sú konkurencieschopní,“ dodal brazílsky pretekár.

Tím Abt potrebuje po odchode Audi na zotrvanie vo Formule E 15 miliónov eur

Viaceré zdroje informujú, že napriek nedostatku detailov o podpísanej zmluve by malo ísť o ročný kontrakt, pričom v sezóne 2022/2023 by sa di Grassi mohol opäť vrátiť do tímu Abt. Pravda, iba v prípade, že sa stajni podarí nájsť potrebné finančné prostriedky.

Nato dostal od šéfky Susie Wolffovej povolenie rokovať aj s inými tímami. Jeho nedávne víťazstvo v posledných pretekoch sezóny v Berlíne prišlo z pohľadu nového kontraktu neskoro. „Vlani sme dokázali, že máme silný balík. Počas sezóny sme zažili niekoľko vrcholov v podobe pódií. Na konci sme vyhrali.“

„Edo všetkým ukázal to, čo my už dlho vieme. Že je to kandidát na zisk titulu. Obaja sa budú poháňať, čo náš tím posunú dopredu. Z hľadiska tímového šampionátu je pre nás základom bodovať s oboma autami v každých pretekoch. S touto novou jazdeckou dvojicou sa v tomto smere cítime veľmi optimisticky,“ dodala Škótka.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *