Poučil som sa z vlaňajška, povedal Evans o súboji s Lottererom

Mitch Evans a André Lotterer
foto: © FIA Formula E

Víťaz pretekov v Ríme Mitch Evans tvrdí, že za jeho premiérovým triumfom vo Formule E sa skrýva minuloročná lekcia z Talianska. Jaguar sa vďaka Novozélanďanovi dočkal prvého víťazstva na medzinárodnej scéne po 28 rokoch.

Evans vyhral po umnom využití útočného režimu, vďaka čomu zdolal Andrého Lotterera Z DS TECHEETAH. Táto dvojica si zopakovala vlaňajší súboj v uliciach Ríma. Vlani bol úspešnejší Lotterer. Jeho súper totiž pri pokuse predbehnúť ho spotreboval priveľa energie a vo zvyšnej časti pretekov sa musel stiahnuť. V sobotu si to však vynahradil prvým víťazstvom v elektrickom kolotoči.

„Bolo to o šikovnej práci s energiou, nie ako vo vlaňajších pretekoch. Celé preteky sú ako šachová partia. Z vlaňajška som sa poučil. Naučil som sa, ako má zvládať isté veci z hľadiska energie. Teraz som vedel, že to kontrolujem a že mám rýchlosť. Úprimne, pri prvých informáciách o stave energie som mal o dve percentá viac. Bol som veľmi prekvapený,“ priznal pre e-racing365 Evans.

Pilot Jaguaru chcel útočný režim využiť naplno. „Nechcel som ho minúť len tak. Chlapci mi povedali, že André si ide po útočný režim. Ja som chcel mať inú stratégiu. To bola moja možnosť. Našťastie sa nám to podarilo. Manéver bol na hrane. Ak súperíte s takým dobrým pilotom, akým je André, tak musíte využiť každú príležitosť. Myslím si, že to bolo férové. Bol tam malý kontakt, ale bolo to v poriadku. Od tej chvíle som vedel, že mám rýchlosť na to, aby som ho za sebou udržal.“

Férovosť Evansovho útoku po pretekoch ocenil aj Lotterer, ktorý bral prehru v boji o víťazstvo športovo.