Prekvapenie pre tímy: Povrch okruhu bol vyčistený, podľa McNisha pripomína Sebring

foto: Formula E

Okruh Tempelhof, ktorý cez víkend ponúkne ďalšiu dvojitú Berlín E-Prix, dnes kompletne vyčistili a odstránili tak nánosy gumy. Informuje o tom The-Race.com s tým, že viaceré stajne to zaskočilo.

Oproti strede a štvrtku, kedy sme sledovali preteky na reverznej trati, nás cez víkend čaká zaužívaný okruh známy z predošlých ročníkov. Po prvých dvoch pretekoch sa na trati nachádzali pogumované časti a drobné úlomky pneumatík. Umývanie povrchu však bolo podľa vedenia pretekov nevyhnutné, pretože sa na drsnom betónovom podklade objavili isté anomálie.

Šéf tímu Audi Allan McNish pre uvedený zdroj povedal, že ho čistenie okruhu prekvapilo a že mu povrch trate Tempelhof pripomína neslávne známy povrch z okruhu Sebring. „Nečakal som to. Myslel som si, že z okruhu pozametajú gumové guľôčky, ktorých tam bolo neúrekom. Guma sa dostane do všetkých drsných povrchov, rovnako ako v prípade betónu v Sebringu, a potom dôjde k veľkému zvýšeniu priľnavosti.“

„Preto sme predpokladali teóriu, že okruh bude v sobotu a v nedeľu rýchlejší – práve vďaka väčšiemu množstvu gumy na trati. Z hľadiska pneumatík to bude náročnejšie. Teplota trate bude vyššia a nebude tam včlenený gumový základ, aký sme tam mali predtým. Takže, čo sa týka pneumatík, bude to opäť zložité,“ dodal Škót.

Fanúšikovia si cez víkend neoddýchnu: F1 oslávi narodeniny, Formula E možno spozná meno nového šampióna

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *