Povrch trate v San-ja ošetrili, aby sa neopakovala situácia zo Santiaga

foto: © FIA Formula E

Trať pred nočným dianím v San-ja prešla úpravami, ktoré majú zabrániť rozpadu asfaltu, aký sme videli v čilskom Santiagu. V Čile boli niektoré časti okruhu nanovo vyasfaltované a podobné miesta sú aj na ostrove Chaj-nan.

Ako informuje Autosport, najmä prvý sektor ponúka množstvo nového asfaltu, kým ďalšie dva sektory pozostávajú predovšetkým z miestnych komunikácií. V Santiagu sa trať predovšetkým v ideálnej stope takmer rozpadla a piloti tak nedokázali predbiehať mimo nej. Preto sa Medzinárodná automobilová federácia rozhodla, že povrch v Číne ochráni pred podobnou skazou.

Pilot tímu BMW Alexander Sims potvrdil, že povrchová úprava zahŕňa materiál podobný živici a piesok. „Trať vyzerá veľmi dobre. Povrch je takisto fajn. Zaujímavé je, že v niektorých zákrutách aplikovali niečo ako živicu a trochu piesku, aby predišli situácii zo Santiaga. Uvidíme, ako sa to bude správať pri pneumatikách a progrese počas víkendu.“

Piloti majú za sebou shakedown:

VIDEO: Piloti majú za sebou shakedown pred premiérovou San-ja E-Prix

 

V Číne môžeme očakávať vysoké teploty a vysokú úroveň vlhkosti, ktorá môže vplývať na pneumatiky. Myslí si to André Lotterer z DS TECHEETAH. „Trať vyzerá zaujímavo, čo by mohlo priniesť viac civilizovaných manévrov a strategických možností. Je horúco a vlhko, čo ovplyvní prácu s pneumatikami. Z hľadiska podoby trate to nevyzerá nijako zle, je veľmi pekná. Uvidíme, ako to bude vyzerať v aute.“

Na predbiehacie manévre sa teší aj Sam Bird z Virginu, ktorý sa v Hongkongu postaral o kontroverznú kolíziu s Lottererom . „Tempo bude vysoké. Útočný režim je odlišný, časová strata bude väčšia. To je ale dobré. Uvidíme aspoň rôzne stratégie,“ dodal líder priebežného poradia.