Poznáme harmonogram predsezónnych testov, trať prejde zmenami

foto: Formula E

Formula E dnes zverejnila detaily týkajúce sa oficiálnych predsezónnych testov, ktoré bude koncom tohto mesiaca hostiť Valencia.

Dianie na Okruhu Ricarda Torma budeme sledovať od 28. novembra do 1. decembra. Jediný voľný deň je naplánovaný na pondelok 30. novembra. Prvé dva dni budú rozdelené na dopoludňajšiu a popoludňajšiu časť. Prvý decembrový deň prinesie nepretržité šesťhodinové testovanie.

Harmonogram predsezónnych testov

deň

dopoludnie

popoludnie

sobota 28. novembra

9:00 – 12:00

14:00 – 17:00

nedeľa 29. novembra

9:00 – 12:00

14:00 – 17:00

pondelok 30 novembra

voľný deň

utorok 1. decembra

9:00 – 15:00

Na rozdiel od predošlých testov sa tentoraz dočkáme zmien na okruhu. Šikana, ktorá sa počas minuloročných testov „postarala“ o niekoľko nehôd bude odstránená a nahradená senzormi snímajúcimi dodržiavanie traťových limitov. K tomuto rozhodnutiu došlo po konzultácii vedenia šampionátu s tímami.

„Vzhľadom na malý časový odstup medzi testami a prvými pretekmi v Santiagu bolo rozhodnuté, že to bude najlepší spôsob, keďže inak by hrozilo poškodenie áut a potenciálna potreba náhradných dielov a opráv,“ prezradil športový riaditeľ Formuly E Frederic Espinos.

„Prvýkrát použijeme systém na kontrolu dodržiavania traťových limitov, keďže vo Valencii je niekoľko zákrut, v ktorých tieto limity nebývajú rešpektované. Pre prevádzkovú teplotu batérií je dôležité, aby boli tieto limity dodržané. A tento systém to zaistí. Potom smerujeme do Santiaga na januárové preteky. Takto môžeme odstránením šikany znížiť riziko poškodenia áut,“ dodal jeden zo šéfov šampionátu.

Otváracie preteky v čílskom Santiagu sú na programe 16. januára. Keďže ide o dvojitú E-Prix, o deň neskôr budeme sledovať aj druhé podujatie prvej sezóny so štatútom majstrovstiev sveta.

PODCAST: Tímy sa pripravujú na predsezónne testy vo Valencii, prestupové šumy neutíchajú

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *