Poznáme podobu možného kalendára, pribudli Valencia a Vallelunga!

Maximilian Günther
foto: Formula E

Formula E v týchto dňoch pracuje na kalendári, ktorý by bolo možné dodržať vzhľadom na pretrvávajúcu pandémiu. Podľa portálu Motorsport-Magazin sú v hre Valencia a Vallelunga.

Premiérový ročník odštartuje 26. a 27. februára v Rijáde, kde na pretekárov čakajú dvojité nočné preteky. Pôvodné otváracie podujatie sezóny, ktoré sa malo konať v Santiagu, sa presúva na jún. Medzitým monacký autoklub potvrdil preteky v Monaku 8. mája. Ďalšie termíny a dejiská by sme mali spoznať v najbližších týždňoch.

Ako informuje e-formel.de, podľa všetkého z kalendára vypadne čínske mesto San-ja i Soul. Juhokórejská metropola sa tak zrejme nedočká premiéry ani v tejto sezóne. Definitívne škrtnuté by mali byť aj preteky v Paríži a Ríme. Práve tie by mali byť nahradené E-Prix na okruhoch v talianskej Vallelunge a španielskej Valencii. O týchto možnostiach sa hovorí už dlhšie ako o „pláne B“.

Okruh Ricarda Torma bol na konci minulého roka dejiskom oficiálnych predsezónnych testov. Preteky Formuly E by mali prebehnúť na upravenej verzii, ktorá by mala byť prispôsobená požiadavkám elektrického šampionátu. Túto verziu podporujú aj piloti, pretože je to lepšia voľba ako aktuálny „bezpretekový“ stav. V prípade Vallelungy by šlo o absolútnu premiéru v súvislosti s Formulou E.

Santiago E-Prix sa presúva na začiatok júna, Monako zostáva v platnosti

Do kalendára sa zrejme vráti aj Marrákeš, ktorý v pôvodnom pláne nefiguroval, keďže okruh nepatrí k najatraktívnejším ani najobľúbenejším. Aktuálne okolnosti však zrejme umožnia jeho návrat do itinerára. Počíta sa s termínom 22. mája. Marocký okruh by mal zaplniť pôvodný dátum súvisiaci so Soulom.

Preteky v Berlíne, ktoré boli naplánované na 19. júna, by sa mali presunúť na august. Bližšie detaily zatiaľ nevieme. Podujatie by malo opäť prebehnúť na bývalom letisku Tempelhof a malo by ísť minimálne o dvojité preteky, v hre je aj verzia s vyšším počtom. Preteky v New Yorku a Londýne sú nepravdepodobné, pretože hala ExCel je stále využívaná ako očkovacie centrum. Nie je jasné, či bude k dispozícii prístav v New Yorku. Preto reálne „hrozí“, že koniec sezóny opäť vyvrcholí v Berlíne.

Ako však správne dodáva e-formel.de, podobu kalendára, ktorý uvádzame nižšie, je potrebné brať s veľkou rezervou, pretože okrem hore uvedeného zdroja ho nepotvrdil nik iný.

 

Možná podoba kalendára


Mesto

Krajina


Dátum

Rijád*

Saudská Arábia

26. február 2021

Rijád*

Saudská Arábia

27. február 2021

Vallelunga

Taliansko

10. apríl 2021

Valencia

Španielsko

24. apríl 2021

Monako*

Monako

8. máj 2021

Marrákeš

Maroko

22. máj 2021

Santiago*

Čile

5. jún 2021

Santiago*

Čile

6. jún 2021

Mexiko-City

Mexiko

19. jún 2021

Berlín

Nemecko

august 2021

* preteky potvrdené Formulou E

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *