Poznáme prvé mená účastníkov nováčikovských testov v Marakéši

foto: Audi AG

Štvrtá sezóna Formuly E pokračuje 13. januára pretekmi v marockom Marakéši. Na ďalší deň sú naplánované nováčikovské testy. Stajňa Audi potvrdila, že vo vozidlách Audi e-tron FE04 sa prvýkrát predstaví dvojica Nico Müller a Nyck de Vries. Pravidlá sú jasné a na testoch sa môžu zúčastniť iba jazdci bez tzv. E-licencie, ktorí nikdy predtým vo Formule E nesúťažili. Nemci dajú šancu dvojici kolegov z DTM.

„Tento test uprostred sezóny je jedinečnou príležitosťou. Nico a Nyck absolvujú v našom aute cenné kilometre, ktoré im prinesú prvé dojmy z auta a z vecí, ktoré sú vo Formule E jedinečné. Nico už patrí do rodiny Audi a v posledných rokoch veľmi pozorne sledujeme Nyckovu kariéru. Obaja majú svoje korene v pretekoch jednosedadlových monopostov a niet pochýb, že to zvládnu,“ myslí si šéf stajne Audi Allan McNish.

Pre 25-ročného Müllera bude testovanie vozidla Formuly E splneným snom. „Formulu E sledujem ako fanúšik už nejaký čas, ale, žiaľ, zatiaľ iba v televízii. Keď navštevujem ABT Sportsline, tak je monopost Formuly E často zaparkovaný pri mojom aute DTM. Túžil som v ňom jazdiť, preto sa z tejto šance veľmi teším,“ prezradil Švajčiar. Obaja jazdci sa budú môcť spoľahnúť na rady obhajcu titulu Lucasa di Grassiho, ktorý bude počas testovacieho dňa v pozícii mentora.

Poznáme aj ďalšie mená

Poznáme aj ďalšie mená, ktoré sa zúčastnia na oficiálnych testoch nováčikov. Do monopostu Mahindry sa posadia Španiel Daniel Juncadella a Belgičan Sam Dejonghe, ktorého príchod do úlohy vývojového pilota bol potvrdený v priebehu novembra. Jedno z miest v Jaguari by mal zaujať Pietro Fittipaldi, ktorý pred časom prejavil záujem o Formulu E.