Pre Jaguar a Simsa sa včerajšie preteky skončili prakticky v prvom kole (Video)

Sam Bird
foto: Formula E

Včerajšie preteky v Londýne priniesli katastrofálne prvé kolo pre Alexandra Simsa a dvojicu pilotov Jaguaru. Čo sa presne stalo?

Priebežný líder Sam Bird sa v kvalifikácii dostal len na osemnáste miesto a očakával sa jeho boj s pilotmi pred ním. K nemu však nedošlo. „Boli sme rýchli, ale mali sme smolu. S týmto neurobíte naozaj nič,“ povedal domáci jazdec pre The Race.

„Kvalifikačný výkon bol veľmi fajn. V pretekoch však do piatej zákruty nemôžu vojsť naraz štyria jazdci. Niekto na to musel byť horšie. Žiaľbohu, niekto ma trafil zozadu a natlačil na stenu. Poškodilo to moje riadenie a to bol koniec pretekov,“ opísal veľmi rýchly moment Bird.

 

V danom okamihu skončil v stene aj Alexander Sims, ktorý vypadol prakticky niekoľko sekúnd po štarte. V tomto incidente sa okrem Simsa a Birda ocitol aj druhý pilot Jaguaru Mitch Evans. „Dostal som úder zozadu a narazil do steny. Všetko, čo som počul, bolo, že Rast nabúral do Mitcha a Mitch do mňa,“ povedal Sims.

 

Bird sa okamžite po incidente vybral do boxov, ale poškodenie bolo veľmi vážne a tím nevidel zmysel v krúžení na trati s veľkou stratou. „Mohli sme jazdiť vzadu, ale keďže v nedeľu má pršať, prečo by sme to robili? V skutočnosti som si ušetril sadu pneumatík, takže to by pre nás mohlo byť veľmi dobré.“

Evans sa po kontakte musel takisto vybrať do boxov a v cieli bol napokon štrnásty. „Mal som dobrý štart. Predbehol som Erikssona, nasledoval de Vriesa a súboje pred nami. V piatej zákrute mal Sims kontakt, zlomil si hnací hriadeľ alebo neviem čo. Potom úplne zastavil. Dostal som úder zozadu a poškodil som si predné krídlo. O kolo neskôr to vzdalo a vošlo pod moje auto.“

Jaguar je stále na dostrel a napriek včerajším problémom patrí medzi hlavných favoritov na zisk oboch titulov.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *